Niedziele u Tiffany'ego fot. Wydawnictwo Albatros

"Niedziele u Tiffany'ego"

"Niedziele u Tiffany'ego" to magiczna opowieść o miłości zbyt doskonałej, by mogła się wydarzyć autorstwa jednego z najbardziej znanych autorów thrillerów, Jamesa Pattersona oraz amerykańskiej pisarki Gabrielle Charbonnet.
/ 14.03.2011 16:00
Niedziele u Tiffany'ego fot. Wydawnictwo Albatros

Nowy Jork, dwadzieścia trzy lata temu. Zaniedbywana przez matkę, słynną producentkę teatralną Vivienne Margaux, ośmioletnia Jane czuje się bardzo samotna. Raz w tygodniu matka zabiera ją na śniadanie do hotelu St. Regis, a potem idą razem oglądać biżuterię do Tiffany'ego. Rytuał ten jest powtarzany co niedzielę. Niedostatki emocjonalne wyrównuje dziecku jego jedyny prawdziwy przyjaciel - przystojny, zabawny Michael. Niestety Michael jest jedynie produktem wyobraźni Jane; gdy dziewczynka kończy dziewięć lat, Michael znika.

Nowy Jork, czasy obecne. Dorosła Jane pracuje w firmie producenckiej matki, pozostając pod jej dominującym wpływem. Pisze sztukę teatralną "Chwała Bogu", opartą na przyjaźni z wyimaginowanym przyjacielem, i odnosi sukces na Broadwayu. Jane planuje film na podstawie sztuki, ale wzbrania się przed powierzeniem głównej roli swemu życiowemu partnerowi, narcystycznemu aktorowi Hugh McGrathowi. W ich związku nie dzieje się dobrze. Nieoczekiwanie w hotelu St. Regis spotyka Michaela, a właściwie mężczyznę łudząco do niego podobnego. Z wyglądu nie postarzał się nawet o rok. Czy „nowy” Michael to naprawdę jej wyimaginowany przyjaciel z dzieciństwa? Jaką ma do spełnienia misję? Czy miłość może przeobrazić go w zwykłego człowieka?

"Niedziele u Tiffany'ego", (Sundays at Tiffany’s), Tłumaczenie: Anna Maria Kołyszko, Wydawnictwo Albatros, Premiera książki: 25 lutego 2011