Kłopotliwy dług księżnej - zakręcona historia miłosna

Nicola Cornick jest autorką książek historycznych, zazwyczaj romansów, które obfitują w skandale, tajemnice i szachrajstwa. "Kłopotliwy dług księżnej" przenosi nas w świat XIX wiecznej Anglii. Tam kobieta była sprzedawana przez własnych rodziców mężczyźnie, który najwięcej zapłacił i stawała się jego żoną. Taka kobieta była ubezwłasnowolniona, bez dostępu do majątku i zdana na własnego męża, który miał nad nią absolutną władzę. O miłości nie było nawet mowy. Isabel - główna bohaterka zostaje żoną dużo starszego od siebie księcia, hazardzisty i hulaki, który nie tylko nie zapewnił całej rodzinie księżnej odpowiedniego statusu, ale przetracił wszystkie pieniądze, pozostając swoją żonę w długach. Co w takiej sytuacji może zrobić młoda wdowa?

Nicola Cornick jest autorką książek historycznych, zazwyczaj romansów, które obfitują w skandale, tajemnice i szachrajstwa. "Kłopotliwy dług księżnej" przenosi nas w świat XIX-wiecznej Anglii. Tam kobieta była sprzedawana przez własnych rodziców mężczyźnie, który najwięcej zapłacił i stawała się jego żoną. Taka kobieta była ubezwłasnowolniona, bez dostępu do majątku i zdana na własnego męża, który miał nad nią absolutną władzę. O miłości nie było nawet mowy. Isabel - główna bohaterka zostaje żoną dużo starszego od siebie księcia, hazardzisty i hulaki, który nie tylko nie zapewnił całej rodzinie księżnej odpowiedniego statusu, ale przetracił wszystkie pieniądze, pozostając swoją żonę w długach. Co w takiej sytuacji może zrobić młoda wdowa?

Kłopotliwy dług księżnej - zakręcona historia miłosna

Groziło jej więzienie, z którego pewnie nigdy by nie wyszła. Korzystając z obowiązującego prawa wybrała małżeństwo z człowiekiem skazanym na dożywocie. Wtedy wszystkie jej długi spoczęłyby na skazanym małżonku. Niestety ta decyzja pociągnęła za sobą szereg komplikacji. Jej drugim mężem miał zostać Marcus - jej ukochany z przed lat, którego Isabella pozostawiła wiele lat temu przed ołtarzem. Mężczyzna nie mógł wybaczyć kobiecie tego upokorzenia. Nie miał pojęcia, że jego dawna miłość zrobiła tak, bo została do tego zmuszona, a jej serce ciągle uciekało do niego. Marcus przygotował zemstę. Jak potoczą się ich losy? Czy kobieta, która w tamtych czasach była pozbawiona praw, miała szansę wieść życie, które obecnie uważamy za normalne? Do jakich podstępów musiały się kiedyś uciekać kobiety, by przetrwać? Na te pytania i wiele więcej odpowiedź dostaniecie w tej książce.

Autorka jest naprawdę fenomenalnym odkryciem, przynajmniej dla mnie. To była pierwsza książka jej autorstwa, którą przeczytałam. Jestem pod niesamowitym wrażeniem stylu i lekkości z jaką pisze Nicola Cornick. Od książki ciężko się oderwać. Jest fascynująca pełna nieprzewidzianych zwrotów akcji. Całość czyta się z niesamowitym dreszczykiem emocji. Nie jest to kolejne tępe romansidło, które opowiada czcze bajeczki o miłości. Autorka dała niezły popis swoich umiejętności pisarskich. Książka wyciska łzy, rozśmiesza, sprawia, że mamy ochotę krzyczeć ze złości. Bohaterkę podziwiamy za jej spryt i niezłomną siłę. Mimo, że jej sposób rozwiązywania niektórych spraw budzi kontrowersję, zdajemy sobie sprawę, że często nie ma innego wyjścia. Co nas nie zabija, to nas wzmocni. Siła kobiet brała się z ich ciągłej walki o same siebie i własne dzieci. Piękna historia, którą naprawdę warto przeczytać.

Naprawdę gorąco polecamy.

Fot. wyd. Harlequin

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)