POLECAMY

Jodi Picoult powraca z nową książką

„Karuzelę uczuć” Jodi Picoult od dziś można już kupić w polskich księgarniach. Nie jest to najnowsza powieść autorstwa znanej pisarki, a polskie wydanie głośnej książki z 1998 roku (oryg. „The Pact”, w wersji filmowej „W imię miłości”).
„Karuzelę uczuć” Jodi Picoult od dziś można już kupić w polskich księgarniach. Nie jest to najnowsza powieść autorstwa znanej pisarki, a polskie wydanie głośnej książki z 1998 roku (oryg. „The Pact”, w wersji filmowej „W imię miłości”).

Miłośnicy twórczości Picoult nie powinni być zawiedzeni – powieść po raz kolejny nie pozostawia czytelnika obojętnym, a o przeczytanej treści nie zapomina się po odłożeniu książki na półkę.

Jodi Picoult, zanim została pisarką i autorką licznych bestsellerów (przetłumaczonych na 30 języków!), pracowała jako nauczycielka języka angielskiego. Z tamtego, krótkiego w jej karierze okresu, wciąż wspominała jedną z uczennic – zagubioną we współczesnym świecie, niepewną siebie nastolatkę, która nie potrafiła poradzić sobie z własnymi emocjami. Z pomocą rodziców, szkolnego pedagoga i innych nauczycieli Jodi walczyła z depresją dziewczynki i troszczyła się o to, by uczennica nie straciła kontaktu z otoczeniem. Jednym z elementów terapii był prowadzony przez nastolatkę dziennik… Jodi Picoult powraca z nową książką

Niedługo później Picoult zaszła w ciążę i odeszła ze szkoły. Zajęła się pisaniem, urodziła synka Kyle’a, przeprowadziła do innego stanu. Wspomnienie tamtej uczennicy co jakiś czas powracało, więc Picoult postanowiła przypatrzeć się bliżej problemowi nastoletnich samobójców. „Karuzela uczuć” porusza temat trudny, o którym niechętnie się mówi – depresji i samotności współczesnych nastolatków. Bezproblemowy świat dzieciństwa? Często coś takiego nie istnieje…

Wydana właśnie książka Jodi Picoult to powieść o dramacie dwóch rodzin. „Przez osiemnaście lat rodziny Harte`ów i Goldów mieszkały po sąsiedzku, dzieląc ze sobą wszystkie radości i smutki życia. Ich dzieci były nierozłączne od kołyski; Chris i Emily wychowywali się razem, a więź między nimi stawała się coraz silniejsza. Może nawet zbyt silna... Kiedy nocną ciszę w obu domach rozdarł dzwonek telefonu, nikt nie mógł pojąć straszliwej prawdy. Emily zmarła od kuli rewolwerowej, a ranny w głowę Chris trafił do szpitala. O tym, czy to było samobójstwo czy morderstwo, ma zdecydować sąd, ale nic nie przywróci dawnej przyjaźni między rodzicami obojga nastolatków”. (cyt.: nota wydawcy)

Książkę poleca portal We-Dwoje.pl.

Jodi Picoult

Amerykańska pisarka, autorka bestsellerów, specjalistka w pisaniu książek na kontrowersyjne tematy. W 2003 roku otrzymała nagrodę New England Book za całokształt twórczości. Jest autorką kilkunastu powieści, m.in.: „Bez mojej zgody” (adaptacja filmowa pod tym samym tytułem z Cameron Diaz w jednej z ról głównych), „Zagubiona przeszłość”, „Świadectwo prawdy”, „Jesień cudów”, „Dziesiąty krąg”, „Czarownice z Salem Falls”, „Jak z obrazka”, „Dziewiętnaście minut”, „Deszczowa noc”. Łączny nakład jej książek na świecie przekroczył 7 milionów egzemplarzy. Powieści Jodi Picoult przetłumaczono dotychczas na 30 języków. Autorka mieszka z rodziną w Hanover, w stanie New Hampshire. (za: proszynski.pl)

Strona internetowa autorki: www.jodipicoult.com

Nasze recenzje wcześniejszych powieści Jodi Picoult: „Bez mojej zgody”: tutaj, „Dziewiętnaście minut": tutaj oraz „W imię miłości”: tutaj .

(a.)
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (3)
/9 lat temu
No nie!! I teraz będę musiała to przeczytac... Muszę wiedzieć jak to się skńczy:)
/9 lat temu
nie wiem, czemu jej książki tak wciągają...
/9 lat temu
Ja też tak mam z każdą jej książką