Rewolucja w wymianie muzyki

ShareTheMusic.com to pierwszą na świecie darmowa i legalna platforma internetowa służąca do wymiany muzyki między użytkownikami z całego świata.
/ 30.10.2009 05:52
ShareTheMusic.com to pierwszą na świecie darmowa i legalna platforma internetowa służąca do wymiany muzyki między użytkownikami z całego świata.

Rewolucja w wymianie muzykiShareTheMusic.com jest o tyle projektem nowatorskim i unikatowym, że nie dystrybuuje muzyki, a jedynie pośredniczy, poprzez umożliwienie odsłuchania jej innym Internautom, między użytkownikami pragnącymi wymienić się swoją muzyką przy czym udostępniać określone pliki mp3 ze swoich dysków można tylko jednemu odbiorcy jednocześnie, a ten nie może go skopiować. Tę funkcjonalność zapewnia aplikacja Global Sharing Platform, która umożliwia odpowiednią dystrybucję strumieni muzyki między nadawcą i odbiorcą dbając jednocześnie o maksymalną efektywność w obsłudze jak największej liczby użytkowników.

Rewolucja w wymianie muzyki

Na stronie www.sharethemusic.com użytkownicy znajdą również specjalnie radio działające w systemie One-2-One Streaming zwane Randomizerem. Jest to pierwsze na świecie Social Radio - czyli wielokanałowa, wąsko sprofilowana stacja radiowa, której nadawcami są sami użytkownicy.

Platforma ShareTheMusic.com daje również możliwość budowania społeczności, dzięki funkcjom umożliwiającym użytkownikom tworzenie własnych profili, komunikowanie się ze sobą, wymianę informacji na temat muzyki, wydarzeń a także łączenie się w grupy tematyczne.

Rewolucja w wymianie muzyki

Twórcami platformy jest polska spółka DESH. Obecnie serwis działający w wersji Beta, obsługiwany jest przez większość przeglądarek kompatybilnych z systemem Windows. W ciągu 2 miesięcy udostępniony zostanie w pełnej funkcjonalności, będzie mógł być również używany przez użytkowników systemów MacOs i Linux.

Źródło: materiały prasowe
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (2)
/30.10.2009 15:13
No fajne fajne
/31.10.2009 19:30
Stronka naprawdę działa ! Utworów jest jeszcze nie za wiele(ok. 37 000) ale i tak udało mi się odgrzebać stare wspomnienia (np. Republika, JM Jarre Yes). Polecam! I wszystko wskazuje na to, że jest to legalne .... A może jednak Polacy mogą pokonać wielkich miśków na rynku ?