senior fot. Adobe Stock

Inicjatywa "Zaloguj i pomagaj - Warszawa dla seniora"

Pierwsza edycja inicjatywy "Zaloguj i pomagaj - Warszawa dla seniora" dobiegła końca. Jak wolontariusze odmienili życie warszawskich seniorów? Sprawdzamy rezultaty projektu społecznego realizowanego przez stołeczny ratusz i Stowarzyszenie Q Rozwojowi!
Agata Bernaciak / 02.11.2018 14:50
senior fot. Adobe Stock

Projekt „Zaloguj i pomagaj – Warszawa dla seniora” to pierwsza inicjatywa, która miała na celu stworzenie prężnie działającej społeczności wolontariuszy, pomagających warszawskim seniorom. Poprzez rejestrację na platformie zalogujpomagaj.um.warszawa.pl wszyscy chętni do pomocy mogli sprawić, że osoby starsze – zamiast siedzieć samotnie w domu – mogły cieszyć się nowym towarzystwem!

Co udało się osiągnąć dzięki projektowi skierowanemu do wolontariuszy i osób starszych?

Projekt był realizowany od grudnia 2015 roku do października 2018 roku. Jego najważniejszym aspektem było wspieranie osamotnionych osób starszych oraz odbudowanie ich więzi społecznych.

Stowarzyszenie realizujące projekt organizowany przez Biuro Pomocy i Projektów Społecznych oraz Zespół Realizacji Polityki Senioralnej w Warszawie w tym czasie uruchomiło platformę elektroniczną, która służyła kojarzeniu wolontariuszy i osób starszych, przy współpracy z pracownikami warszawskich ośrodków pomocy społecznej.

Z kim udało się nawiązać współpracę?

Projekt "Zaloguj pomagaj - Warszawa dla seniora" nie odniósłby sukcesu, gdyby nie prężnie rozwijająca się współpraca pomiędzy wieloma podmiotami, m.in.:

  • Centrum Aktywności Międzypokoleniowej „Nowolipie”
  • Centrum Pomocy Społecznej Dzielnicy Śródmieście im. prof. Andrzeja Tymowskiego
  • Ośrodek Pomocy Społecznej Dzielnicy Białołęka
  • Ośrodek Pomocy Społecznej Dzielnicy Bielany
  • Ośrodek Pomocy Społecznej Dzielnicy Targówek
  • Ośrodek Pomocy Społecznej Dzielnicy Ursus
  • Ośrodek Pomocy Społecznej Dzielnicy Włochy
  • Ośrodek Pomocy Społecznej Dzielnicy Wola

Jakie rezultaty wspólnie udało się nam osiągnąć?

Możnaby pisać o nich wiele, ale najważniejsze jest to, że w trakcie trwania projektu aż 185 seniorów zostało zarejestrowanych na platformie, a 117 seniorów zaczęło korzystać ze wsparcia wolontariuszy!

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)