Czy wiesz jak przerobić kompaktowy aparat cyfrowy na cyfrową lustrzankę jednoobiektywową?

Jedną z głównych zalet lustrzanek jednoobiektywowych (SLR) jest to, że obraz widziany przez celownik jest dokładnie taki sam, jak zostanie utrwalony na matrycy. W odróżnieniu od lustrzanek SLR większość aparatów cyfrowych posiada dwie soczewki: dzięki jednej powstaje fotografia a dzięki drugiej (zwanej celownikiem optycznym) możemy oglądać ujęcie. Niestety zdjęcie w drugim przypadku jest nieco inne niż obraz widziany przez celownik. Można jednak to zmienić. Dzięki odpowiedniej modyfikacji kompaktowego aparatu cyfrowego będziesz mógł tworzyć zdjęcia podobne jak w lustrzance SLR.
/ 21.10.2010 13:04

Istnieje takie urządzenie jak Digital Camera Hood. Jest to pewien rodzaj osłony i jednocześnie wziernika pasującego dowolnego aparatu cyfrowego z wyświetlaczem LCD o przekątnej 1,8 cala lub mniejszy.

Urządzenie należy zainstalować na aparacie w taki sposób, by jego krawędzie otaczały wyświetlacz LCD i gotowe. Możesz robić zdjęcia przy dowolnym oświetleniu, podglądać obraz dokładnie taki jak będzie na matrycy. Zdjęcia są ostrzejsze i wyraźniejsze jak w lustrzance. Poza tym szkło powiększające zastosowane w urządzeniu sprawia, ze obraz na wyświetlaczu LCD jest znacznie czytelniejszy niż zwykle.

Przed schowaniem aparatu do futerału łatwo można go zdemontować.

Niestety ciężko jest dostać ten sprzęt w Polsce. Najlepiej szukać go na eBay. Koszt ok. 300 zł.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/10.11.2010 14:17
a juz myslałam ze jakoś taniej można by to załatwic a tu co? dostaje rade żeby kupić sprzęt za praktycznie połowe ceny zwyklego aparatu! czyli żadna rada.