Już jest! Zobacz zwiastun filmu "Who am I"

Premiera kinowa w Polsce odbędzie się 9 stycznia.
Milena Oszczepalińska / 22.12.2014 13:54
Benjamin jest wyrzutkiem, outsiderem. Wszystko diametralnie się zmienia, gdy poznaje charyzmatycznego Maxa. Tę dwójkę różni wszystko, łączy jedno – hakowanie. Razem z przyjaciółmi Maxa – impulsywnym Stephanem i paranoicznym Paulem zakładają grupę CLAY, której przyświecają trzy reguły: celem jest niemożliwe, nie ograniczaj swojej zabawy tylko do sieci, każdy system da się złamać.

Faktycznym celem hakerów jest zdobycie uznania człowieka, ukrywającego się w sieci pod pseudonimem MRX, który okazuje się być członkiem cyber mafii, wykradającej dane europejskich służb bezpieczeństwa. Ataki na korporacje, firmy farmaceutyczne i rządowe instytucje sprawiają, że grupą zaczynają interesować się służby specjalne i Europol. Obydwie organizacje okazują się jednak bezsilne w zetknięciu z rozpędzoną przez grupę, wirtualną machiną. Skutki okazują się równie nieprzewidywalne, co krwawe, a moralne granice wyparte zostają przez bunt i szaleństwo. Benjamin powoli zdaje sobie sprawę, że z outsidera przemienił się w jednego z najbardziej poszukiwanych hakerów na świecie.

Film nie został uproszczony tylko do historii o hakowaniu. WHO AM I, to historia o poszukiwaniu tożsamości. Zerwano ze stereotypowym wizerunkiem hakera, przemieniając go w Superbohatera, który zdolny jest kształtować świat na własną rękę. Hakowanie nie ogranicza się tylko do wpisywania kodów, ale jest kompleksową, głęboko przemyślaną i zaplanowaną akcją, która przenika do realnego świata. Wirtualny świat jest dla członków CLAY równoprawny z rzeczywistym i staje się integralnym elementem życia. Jak się okazuje, cyberprzestrzeń także ma swoje podziemie, do którego uzyskamy dostęp, a CLAY otworzy przed nami drzwi, które dla zwykłego człowieka są zamknięte na klucz.

Obsada aktorska:

  • Tom Schilling - Benjamin
  • Elya M’Barek - Max
  • Wotan Wilke Möhrin - Stephan
  • Antoine Monot, Jr. - Paul
  • Trine Dyrholm - Hanne Lindberg
  • Hannah Herzsprung – Marie
Tagi: kino, film
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)