Wielkie otwarcie

Festiwalowy konkurs zainauguruje film z Hong Kongu.
/ 08.05.2007 10:00
Otwarcie festiwalu w Cannes to zawsze wielkie artystyczne wydarzenie!


Pierwszy film, który zostanie zaprezentowany canneńskiej publiczności , to anglojęzyczny obraz reżysera z Hong Kongu, Wong Kar-Waia, zatytułowany "My blueberry nights". W głównych rolach występują Jude Law oraz amerykańska wokalistka jazzowa - Norah Jones - po raz pierwszy występująca na dużym ekranie.

Nowy film autora pięknego obrazu "Spragnieni miłości", zaliczony został przez organizatorów festiwalu w Cannes do gatunku "filmów drogi". Tak jak poprzednie dzieła chińskiego reżysera, otoczony jest nimbem tajemniczości, plotek i dociekań.

Krótko o filmie:
Młoda kobieta (Norah Jones) postanawia pojechać w podróż po Ameryce w rytmach muzyki soul. Podczas tej wyprawy próbuje odpowiedzieć sobie na pytania na temat miłości, poznając przy okazji ludzi o różnych charakterach.
Norah Jones gra zmysłową, ponętną kobietę, która wyrusza w niezapomnianą podróż. Chce odkryć prawdziwą miłość. Piękne krajobrazy autostrady 66 są tłem niezwykłych spotkań bohaterki z osobami, które pomagają jej w dotarciu do celu. Pierwszy anglojęzyczny film Wong Kar Wai'a został nakręcony w sceneriach odmiennych od pejzaży Nowego Yorku ze szklanymi biurowcami na pierwszym planie. Opowiedziana przez niego historia jest pełna wdzięku, elegancji i oryginalności. Po "Happy Together", "Spragnionych miłości" i "2046" jest to jego kolejny film, który trzeba obejrzeć. Talent reżysera, romantyczno-senna ścieżka dźwiękowa, nastrojowe krajobrazy oraz doborowa obsada zachwycą i oczarują widzów na całym świecie.
(opis dystrybutora)

foto-z-filmu-blueberry-srod.jpg

W Polsce film "My blueberry nights" dystrybuowany jest przez Kino Świat.

Źródło: materiały prasowe
Oprac. MTC