Pojedynek na głosy fot. Materiały promocyjne

"Pojedynek na głosy". W kinach już od 21 sierpnia!

To film, któremu trudno się oprzeć, jak piosence, której nie możesz przestać nucić. Zapraszamy do kin!
Redaktorki Polki.pl / 24.08.2020 10:30
Pojedynek na głosy fot. Materiały promocyjne

CHÓRY ŻON WOJSKOWYCH

 Rodziny personelu wojskowego często się przeprowadzają i niejednokrotnie trudno im zapuścić korzenie, zawrzeć przyjaźnie. Kobiety czują się wtedy izolowane, szczególnie, kiedy ich najbliżsi na długi czas wyjeżdżają na misje.

Badania pokazały, że śpiewanie w chórze pomaga rozładować stres i przyczynia się do zmniejszenia poczucia izolacji, rozładowania nerwic i depresji. Sieć chórów żon wojskowych odgrywa więc bardzo ważną rolę, łącząc kobiety w tej wojskowej społeczności poprzez śpiew.

Ponad 2.300 kobiet związanych z wojskiem śpiewa w 75 chórach w Wielkiej Brytanii i zagranicą. Każda delegacja do nowej wojskowej społeczności może być dla kobiet zarówno przytłaczająca, jak i ekscytująca.

Jednak wiedząc, że w nowym miejscu jest chór, w którym można spotkać się ze znanymi piosenkami, a często też wcześniej poznanymi ludźmi, jest jak lina ratunkowa. To z tego powodu wszystkie lokalne chóry, chociaż mają własne założenia, prowadzone są w podobny sposób i wykorzystują tę samą muzykę, opierają się na etosie zabawy i przyjaźni, a także łączą we wspólnych projektach i aktywnościach.

O FILMIE

"Pojedynek na głosy", to cudowna, pełna humoru i wzruszeń  opowieść inspirowana prawdziwą przyjaźnią. Film pełen dobrej energii i muzycznych przebojów,  w reżyserii twórcy komediowego hitu „Goło i wesoło” - Petera Cattaneo.

Amatorski kobiecy zespół wspiera się na co dzień i w trudnych chwilach, zgodnie z myślą, że „piosenka jest dobra na wszystko”.


fot. Materiały prasowe

Na jego czele stoją: zasadnicza i uzależniona od telezakupów Kate (Kristin Scott Thomas) oraz zbuntowana i rozrywkowa Lisa (Sharon Horgan). Obie mają zupełnie różne pomysły na repertuar i rywalizują o sympatię śpiewających koleżanek.

Kate to miłośniczka znanych klasyków, Lisa natomiast czerpie inspiracje z pierwszych miejsc list przebojów. Ich wzajemne uszczypliwości i sprzeczki zdają się nie mieć końca, co niekorzystnie wpływa na atmosferę w zespole.


fot. Materiały prasowe

Jeśli Kate i Lisa nie znajdą wspólnej nuty porozumienia, ich wymarzony występ w Royal Albert Hall stanie pod znakiem zapytania.

ZOBACZ ZWIASTUN: https://www.youtube.com/watch?v=ITFIiMWwoQM

STRONA FILMU: https://pojedynek-na-glosy-film.pl/

Artykuł przygotowany we współpracy z BESTFilm