O filmie...

...prawie wszystko! Zapraszamy na strony dla miłośników kina
/ 26.05.2006 01:43
FILM.pl to portal działający na polskim rynku serwisów filmowych od 2 października 2003 roku. Zawiera szczegółowe informacje związane z tematyką filmową: recenzje, artykuły, galerie zdjęć, plakatów, bazę danych z opisami filmów i osób z nimi związanych. Do całości należą również dział prezentujący ciekawostki filmowe oraz system często dodawanych aktualności ze świata kinematografii.

FILM.pl umożliwia każdemu Internaucie publikowanie swoich tekstów w postaci recenzji filmowej - artykułu związanego tematycznie z kinematografią - lub newsa (krótkiej informacji prasowej) dotyczącego świata filmu. Możliwości te Internauta otrzymuje w chwili zarejestrowania na stronie FILM.pl. Rejestracja jest darmowa.

Zarejestrowany użytkownik może publikować swoje teksty na takich samych prawach, co ścisła redakcja serwisu FILM.pl, jednakże każda nadesłana twórczość jest przed umieszczeniem na stronie dokładnie sprawdzana. Nanoszone są na nią niezbędne korekty o charakterze ortograficznym i stylowym. FILM.pl nigdy nie ingeruje w treść i sens tekstu.

Oprócz możliwości publikacji na stronie, FILM.pl umożliwia Internautom również wypowiadanie się w komentarzach, których systemy umieszczone są pod każdym newsem, recenzją i wpisem filmu. W tym ostatnim przypadku komentarze są moderowane na podobnych zasadach jak recenzje, w celu zapewnienia jak najwyższego poziomu merytorycznego serwisu.

FILM.pl stara się również wspierać filmowe przedsięwzięcia oraz imprezy kulturalne: filmy, festiwale, przeglądy, kino niezależne... najczęściej w postaci specjalnie przygotowanych działów, reklamy banerowej, newsa czy artykułu.