POLECAMY

Nominowany do Oscara "Do szpiku kości" w kinach już od 25 lutego!

"Do szpiku kości" w reż. Debry Granik nominowano do Oscara w 4 kategoriach: NAJLEPSZY FILM, Najlepsza aktorka (Jennifer Lawrence) Najlepszy aktor drugoplanowy (John Hawkes), Najlepszy scenariusz adaptowany (Debra Granik i Anne Rosellini).

"Do szpiku kości" w reż. Debry Granik nominowano do Oscara w 4 kategoriach: NAJLEPSZY FILM, Najlepsza aktorka (Jennifer Lawrence) Najlepszy aktor drugoplanowy (John Hawkes),  Najlepszy scenariusz adaptowany (Debra Granik i Anne Rosellini). 

Jest to kolejne prestiżowe wyróżnienie dla tego obrazu. "Do szpiku kości" wygrał plebiscyt publiczności podczas 1. edycji American Film Festival we Wrocławiu organizowanym przez Romana Gutka. Zdobył również Wielką Nagrodę Jury w kategoriach Najlepszy Film oraz Najlepszy Scenariusz na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Sundance firmowanym przez Roberta Redforda.

"Do szpiku kości" (reż. Debra Granik)

"Do szpiku kości" (reż. Debra Granik)

Głęboko w górach Ozark, w środkowej części USA, żyją ludzie, którzy przestrzegają jednej reguły: nie wychylać się. Wiodą surowy byt wypełniony lokalnymi zwyczajami, dialektem i muzyką. Na z pozoru monotonnym obrazie codzienności pojawia się jednak pierwsza rysa. Ojciec siedemnastoletniej Ree (Jennifer Lawrence), znany w okolicy producent metamfetaminy, zastawił dom, jako kaucję za zwolnienie warunkowe i zniknął. Matka załamuje się emocjonalnie, zostawiając sprawy własnemu biegowi. Ree przejmuje więc opiekę nad młodszym rodzeństwem. Na dodatek wszystkim grozi eksmisja. Dziewczyna nie ma wyjścia: musi pokonać mur obojętności i odnaleźć ojca. Łamiąc miejscową zmowę milczenia i ryzykując życie, nastolatka wyrusza na poszukiwania. Przedzierając się poprzez kłamstwa, uniki i rosnący lęk ze strony krewnych, zamierza dociec prawdy.

"Niezwykle silny! Najbardziej poruszający film roku."

New York Magazine

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)