Sherlock Holmes fot. Galapagos Films

Niezwykłe przygody Sherlocka Holmes'a już na DVD

Nowa, dynamiczna i pełna humoru opowieść o przygodach najsłynniejszego detektywa wszech czasów w reżyserii mistrza kina akcji, Guya Ritchiego.
/ 08.11.2010 14:54
Sherlock Holmes fot. Galapagos Films
Sherlock Holmes (Robert Downey Jr.) nie narzeka na brak zainteresowania i klientów. Dzięki opracowanej przez siebie metodzie dedukcji oraz sprawnym i silnym pięściom rozwiązuje nawet najbardziej skomplikowane zagadki, co czyni z niego ulubieńca mediów. W licznych przygodach dzielnie towarzyszy mu najbliższy przyjaciel i współlokator dr John Watson (Jude Law).

Niestety, ten sprawdzony duet przechodzi właśnie poważny kryzys. Watson niedawno się zaręczył i wkrótce zamierza wziąć ślub z ukochaną oraz… wyprowadzić się od Holmesa. Słynny detektyw nie może pogodzić się z decyzją najlepszego przyjaciela i robi wszystko by odwieść go od żeniaczki. Bezskutecznie.

Tymczasem Londyn nękany jest plagą rytualnych morderstw
. Holmes i Watson odkrywają, że odpowiedzialny za nie jest parający się czarną magią i niezwykle wpływowy lord Blackwood (Mark Strong). Zabójca zostaje schwytany, skazany i powieszony (zgon osobiście stwierdza sam Watson). Sprawa wydaje się zamknięta, kiedy miastem wstrząsa informacja, że lord Blackwood… zmartwychwstał.

W tej sytuacji Sherlock Holmes i doktor Watson po raz kolejny łączą swoje siły by stanąć do walki z wrogiem potężniejszym niż śmierć.

„Sherlock Holmes” to dzieło Guya Ritchiego,
byłego męża Madonny i jednego z najlepszych brytyjskich reżyserów specjalizujących się w akcyjnym kinie gangsterskim („Porachunki”, „Przekręt”, „RocknRolla”). W swoim najnowszym filmie połączył klasyczną postać detektywa stworzoną przez Arthura Conan Doyle’a z łotrzykowskim humorem i dynamiczną akcją tworząc wyjątkową mieszankę, która nikogo nie pozostawi obojętnym.

W roli Sherlocka Holmesa wystąpił Robert Downey Jr., jeden z najwybitniejszych aktorów amerykańskich dwukrotnie nominowany do Oscara® za role w filmach „Chaplin” (1992) oraz „Jaja w tropikach” (2009). W postać dr. Johna Watsona wcielił się Jude Law, brytyjski gwiazdor mający na swoim koncie również dwie nominacje do Nagrody Amerykańskiej Akademii Filmowej za kreacje w filmach „Utalentowany pan Ripley” (1999) oraz „Wzgórze nadziei” (2003).

Zobacz zwiastun filmu:Wydanie DVD (2 płytowe) – dodatki:
•    Zwodzone mosty i serwety: sztuka późno wiktoriańskiego Londynu
•    Na celowniku: detektyw bez czapki
•    Ba-ritsu: krok po kroku
•    Podstawy angielskiego: szlifowanie akcentu Sherlocka
•    Potęga obserwacji i dedukcji
•    I wiele innych!

W wybranych sieciach handlowych DVD „Sherlock Holmes” dostępne będzie w wyjątkowej edycji kolekcjonerskiej – Steelbook w ekskluzywnym metalowym opakowaniu.

Wydanie Blu-Ray – dodatki:
Posiadacze wydania filmu na płytach Blu-Ray będą mogli odczuć moc filmu w high-definition oraz dodatkowo pogłębić swoją wiedzę na temat filmu oglądając przygotowane specjalnie z myślą o  tej edycji ekskluzywne dodatki:
•    „Maximum Movie Mode” - reżyser Guy Ritchie zagłębia się w świat Sherlocka Holmesa podczas gdy Ty oglądasz film! Funkcja obraz w obraz Scenopisy obrazkowe Galeria szkiców Zbliżenia Kalendarium
•    „Sherlock Holmes. Nowe wcelenie” - Zobacz jak Guy Ritchie i Robert Downey Jr. wyobrażają sobie legendę największego detektywa oraz jak Robert Downey Jr. przygotowywał się do roli.

„Sherlock Holmes”, DVD, Czas trwania: 128 min., Dystrybucja DVD: Galapagos Films, Premiera DVD: 14 maja 2010