7 dni w Hawanie - polski zwiastun dramatu

7 dni, 7 reżyserów, 7 wizji tego samego miasta. To energetyczny, wciągający obraz tygodnia w stolicy Kuby, widzianej oczami jej mieszkańców i zachwyconych przyjezdnych. Obejrzyj zwiastun filmu!
Marta Wilczkowska / 11.04.2013 06:00
Hawana, stolica Kuby. Miasta sprzeczności, hazardu i namiętności. Przez długi czas zamknięte dla turystów, w dalszym ciągu zachowało urok tajemniczości. Co tak naprawdę wiemy o tym miejscu?

Witajcie w Hawanie. W ciągu tygodnia poznacie codzienne życie jej mieszkańców i zachwyconych miastem przyjezdnych. Każdy dzień to oddzielny rozdział, reżyserowany przez innego twórcę. Pozorny chaos idealnie oddaje klimat i charakter miasta. Eklektyczne, nowoczesne, biedne a jednocześnie w pewien sposób bogatsze od innych metropolii miasto tętni życiem, muzyką i namiętnościami. Każda z opowieści ma swój własny wątek fabularny, które razem tworzą spójny obraz tego wyjątkowego miasta.

Twórcą scenariusza jest kubański powieściopisarz Leonardo Padura Fuentes. Za kamerą stanęli Julio Medem, Laurent Cantet, debiutujący za kamerą Benicio del Toro, Gaspar Noé, Juan Carlos Tabio, Pablo Trapero i Elia Suleiman.
Premiera filmu 19 kwietnia 2013.