praca Aleksandry Kujawskiej fot. praca Aleksandry Kujawskiej

Wystawa Aleksandry Kujawskiej

Wystawa Aleksandry Kujawskiej "In Your Room" od 23 sierpnia!
22.08.2016 12:55
praca Aleksandry Kujawskiej fot. praca Aleksandry Kujawskiej
Od 23 sierpnia w krakowskiej Galerii Lipowa 3 zobaczyć będzie można niezwykłą wystawę Aleksandry Kujawskiej. Autorka specjalizująca się w projektowaniu szkła zaprezentuje swoje prace udawadniając, że szkło pełni nie tylko funkcje użytkowe i dekoracyjne, ale staje się także medium otwierającym nowe pola interpretacji.
 

O wystawie

Szkło wymaga formowania, dotyku ludzkich rąk. Używane jest dotykane. Delikatnością, transparentnością oddziałuje na wzrok. Jest materiałem zmysłowym. Proces poznania i obcowania z formą kieruje nas dalej. Zmysły prowadzą nas ku emocjom. Uruchamiają nasz intelekt. Tą drogą prowadzi nas Aleksandra Kujawska. Prowadzi subtelnie, tak jak linie projektowanego przez nią szkła. - "IN YOUR ROOM" to wystawa-instalacja, gdzie szklane obiekty, obraz i dźwięk stanowią integralną całość - mówi Aleksandra Skorek.
- Na wystawie mamy szansę spotkać inną Aleksandrę. Wrażliwą i kruchą artystkę, która w swoim ukochanym szkle chroni przed zapomnieniem wszystko to, co dla niej najważniejsze: wspólne zdjęcie z bratem, jego ulubioną muzykę, bezpańskie klucze - dodaje kurator wystawy Magda Kazimierczuk.

O autorce

Aleksandra Kujawska – absolwentka Liceum Sztuk Plastycznych w Jeleniej Górze-Cieplicach (specjalizacja szkło), Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu im. Eugeniusza Gepperta (dyplom 2011, Pracownia Projektowania Szkła Użytkowego prof. Kazimierza Pawlaka, studia podyplomowe "Szkło w architekturze") i Uniwersytetu Warszawskiego (dziennikarstwo). Od 2015 r. doktorantka na ASP we Wrocławiu, w pracowni prof. Beaty Mak-Soboty.
 
Na podstawie materiałów prasowych