Międzynarodowy Dzień Jogi oraz ustanowienie Rekordu Guinnessa

Zobacz relację z tego wydarzenia!
21.06.2015 15:06

21 czerwca w 192 krajach uczestnicy wykonywali jedncoześnie ćwiczenia jogi! W wydarzeniu również uczestniczyli Polacy. Tego dnia o 8:30 w Warszawie i w 21 innych miastach Polski, które czynnie włączyły się w świętowaie jogi.

Co się działo tego dnia? Mimo wczesnej pory w wydarzeniu uczestniczyło kilkaset osób. Miały miejsce prezentacje różnych stylów i szkół jogi, panele dyskusyjne, spotkania z autorami książek, wyjątkowe koncerty i pokazy tańca indyjskiego. Na uczestników czekała moc atrakcji z okazji Międzynarodowego Dnia Jogi.

Międzynarodowy Dzień Jogi w Polsce

W Polsce, Międzynarodowy Dzień Jogi objął patronatem i aktywnie uczestniczył Jego Ekscelencja Ambasador Republiki Indii, Ajay Bisaria. Organizatorzy wydarzenia: Porozumienie Szkół Jogi (PSJ), Indyjsko-Polska Izba Gospodarcza (IPCCI) oraz Fundacja Art Of Living Polska (AOL). Polskie gwiazdy również wsparły akcję, m.in. Edyta Herbuś, Małgorzata Pieczyńska oraz Natalia Przybysz od lat ćwiczą jogę, dlatego czynnie wspierały to wydarzenie.

21 czerwca przez cały dzień prowadzone były zajęcia jogi dla każdego: początkujących, dzieci, seniorów, kobiet w ciąży itp. Prowadzone zajęcia pozwalały poznać praktykę jogi wg różnych stylów: Ashtanga, Iyengar, Art of Living Yoga, Bikram, Kundalini, tak by znaleźć odpowiednią dla siebie metodę, instruktora czy szkołę jogi w pobliżu domu, czy miejsca pracy. Program merytoryczny został podzielony na 3 bloki tematyczne: Poznaj jogę, Joga dla zdrowego życia i Joga – jak zacząć, a w nich warsztaty z ekspertami, panele dyskusyjne, spotkania z autorami, nowości wydawnicze.

Joga od kuchni

Dużym powodzeniem zarówno wśród dorosłych jak i dzieci cieszyła się strefa kulinarna, w której liczne restauracje indyjskie, wegetariańskie serwowały zdrowe, smaczne, orientalne potrawy, słodkości, naturalne lody, aromatyczną kawę, indyjską herbatę – chai i orzeźwiające napoje. Odwiedzający mieli możliwość uczestniczenia w pokazach zdrowego gotowania przygotowanych przez Karolinę i Macieja Szaciłło oraz Atelier Smaku Joli Słomy i Mirka Trymbulaka.
Uczestnicy święta jogi mogli poznać bliżej medycynę, produkty i kosmetyki  ayurvedyjskie. Jak również zaopatrzyć się w stroje do jogi, maty, torby, książki, etc. Słowem - każdy znalazł coś dla siebie!
Było nas ponad 10 tysięcy tego słonecznego dnia na Polach Mokotowskich i 21 miastach Polski. Szukajcie nas na Facebooku i naszej stronie internetowej.

Dziękujemy, że byliście z nami. Do zobaczenia za rok!

Na podstawie materiałów prasowych

Zobacz:

Tagi: joga