Najbardziej przerażające hotele na świecie fot. Fotolia.pl

Gdzie jechać na Halloween - najbardziej przerażające hotele na świecie

Zobacz, jakie historie mają te niezwykłe miejsca
Karolina Kalinowska / 16.10.2015 14:06
Najbardziej przerażające hotele na świecie fot. Fotolia.pl

Dzisiaj pokazujemy wam 10 hoteli z całego świata, które nie przerażają wyglądem, ale historią, które się za nimi kryją. Od Rumunii, przez Włochy, Norwegię aż po Stany Zjednoczone – aż strach się bać.

1. Villa Saint Antoine - Clisson, Francja

Zamki są przesiąknięte historią, ale i bardzo często różnego rodzaju kontrowersjami. Zamek Chateau de Tiffauges we Francji, w pobliżu hotelu Villa Saint Antoine, nie jest wyjątkiem. Chateau de Tiffauges to średniowieczny zamek pochodzący z XII wieku, w którym niegdyś rezydował Gilles de Rais – francuski arystokrata, który podobno nie tylko wywoływał duchy w zamku, ale również pozbawił tam życia dziesiątki dzieci. Za swoje zbrodnie został stracony w 1440 roku. Rzekomo, Gilles de Rais jest bohaterem francuskiej legendy literackiej – "Sinobrody" – zamek często nazywany jest Zamkiem Sinobrodego.

2. Del Coronado - San Diego, Stany Zjednoczone

Ten niezwykły, charakterystyczny i dużych rozmiarów wiktoriański budynek, znajdujący się w Południowej Kalifornii. Został określony jednym z najpiękniejszych amerykańskich kurortów.

W 1892 roku, młoda i piękna Kate Morgan zameldowała się w pokoju 3312, zaraz po tym, jak została porzucona przez swojego męża, który dowiedział się o jej ciąży. Cztery dni później zakupiła pistolet i zastrzeliła się na plaży, znajdującej się przed hotelem. W jej pokoju znaleziono chininę, za pomocą której chciała przerwać ciążę. Rzekomo, od tej pory jej duch straszy w pokoju 3312.  

3. The Stanley - Colorado, Stany Zjednoczone

Czy oglądałaś film Lśnienie? Jeśli tak, zapewne rozpoznajesz hotel The Stanley. Steven King mieszkał w tym hotelu, inspirując się do napisania tej powieści. Goście wielokrotnie zgłaszali powtarzające się tam dziwne zdarzenia i ginące przedmioty, a hotel był sprawdzany pod względem występowania zjawisk paranormalnych przez amerykański program "Most Haunted".

4. The Langham London - Londyn, Wielka Brytania

The Langham London został otwarty w 1865 roku i jest znany jako jeden z najstarszych grand hoteli w Londynie. Początki budynku sięgają 1797 roku, a w samym hotelu rezyduje podobno 7 duchów. Goście mogą przenocować w podobno najbardziej nawiedzonym pokoju numer 333, na własne ryzyko.

5. Casa Wagner - Braszów, Rumunia

Czy może być lepszy kierunek na Halloween od Transylwanii – domu wampirów - według gotyckiej powieści Drakula z 1897 roku, irlandzkiego pisarza, Brama Stokera? Akcja powieści rozgrywa się w Transylwianii, a zamek w Branie uważany jest za inspirację do napisania powieści Drakula. Hotel Casa Wagner znajduje się w samym sercu Braszowa, na placu głównym, skąd goście mogą podziwiać widoki na Czarny Kościół i na tajemniczą Górę Tampa.

6. Dr Holms - Geilo, Norwegia

Ten 4-gwiazdkowy hotel posiada 127 pokoi, pełne zaplecze spa i ciekawe zajęcia, takie jak kręgle czy nauka gotowania. Hotel zapewnia wspaniałe widoki na góry, w pobliskim Ośrodku Narciarskim, niedaleko Geilo. Jednak za tą wspaniałą otoczką kryje się mroczna historia. W 1926 roku roku młoda kobieta nakryła swojego męża z inną kobietą w łóżku, podczas ich miesiąca miodowego. Po 3 dniach znaleziono ją powieszoną na strychu. Jej duch rzekomo rezyduje w pokoju 320.

7. Cantele Vladimir - Bran, Rumunia

Hotel Contele Vladimir znajduje się w samym sercu Transylwanii, u podnóża Zamku w Branie – Zamku Drakuli. Nie był on wyłącznie inspiracją do napisania książki o najbardziej krwiożerczym wampirze, ale rezydowali w nim również starożytni przywódcy. Najbardziej znanym był Wład Palownik, nazwany tak przez sposób, w jaki zabijał swoje ofiary – stanowił inspirację dla postaci filmowego i książkowego Drakuli. Hotel oferuje widok na zamek i został zbudowany oraz udekorowany w neobarokowym stylu. 

8. Relais Castello Bevilacqua - Bevilacqua, Włochy

Leżący w sercu pięknego rejonu Werony we Włoszech zamek pochodzi z XIV wieku, posiada bogatą historię i tradycję. Legenda głosi, że zamek jest nawiedzany przez władcę, który niegdyś tam rezydował - Guglielmo Bevilacqua.

9. Dunsley Hall - Whitby, Anglia

Whitby to tradycyjna, gotycka lokalizacja – miasto w Anglii, słynące z Opactwa Whitby, które stało się inspiracją do napisania trylogii "The Whitby Witches", czy XIX-wiecznej powieści gotyckiej "Drakula". Dzisiejsze Opactwo w Whitby to ruiny opactwa benedyktyńskiego, którego powstanie datuje się na 657 rok. Trylogia "The Whitby Witches" również  opisuje wydarzenia z tego tajemniczego miasteczka. Hotel Dunsley Hall Country House powstał w latach 90-tych, i nadal posiada wiele elementów z tamtej epoki, jak łóżka z baldachimem, kominki i inne pamiątki.

10. The Lovat Loch Ness - Loch Ness, Wielka Brytania

Potwór z Loch Ness to jeden z najpopularniejszych stworów Wielkiej Brytanii, o którym po raz pierwszy usłyszano w 1922 roku i nadal jest przedmiotem dyskusji, z powodu nowych dowodów na jego temat, które wciąż się pojawiają. Czy istnieje lepsze miejsce na poszukiwanie tego nieuchwytnego stwora, aniżeli w The Lovat Loch Ness, który znajduje się w małej miejscowości Fort Augustus. Budynek pochodzi z 1860 roku, został odnowiony w 2007 roku.

Na podstawie informacji prasowej trivago.pl

Więcej podróżniczych inspiracji:

Tagi: podróż