Co należy ze sobą zabrać w wysokie góry? Opowiadają Polki, które zdobywają Kilimandżaro

Barbara Urzędowicz i Kinga Piasecka, ambasadorki akcji Polki Mogą Wszystko - wchodzimy na Kilimandżaro zaraz ruszają do Afryki, by zrealizować kolejne marzenie - zdobyć szczyt Kilimandżaro. Podglądamy je podczas pakowania się na wyprawę.
Joanna Germak / 14.02.2018 16:22

Na dole upał, na górze mróz. Takie warunki czekają nasze dzielne wspinaczki w drodze na Kilimandżaro. Basia i Kinga ruszają zdobywać szczyt Kilimandżaro naprawdę dobrze zaopatrzone. Zobaczcie, co się im przyda, co z żalem zostawiają, a co jest niezbędne i bez czego żaden alpinista nie wyruszy na wyprawę w wysokie góry.

Możecie śledzić aktualizowaną codziennie relację z wyprawy Polek na Kilimandżaro - polecamy!

Polki Mogą Wszystko! Z tym hasłem na sztandarze wchodzą na szczyt Kilimandżaro Barbara Urzędowicz i Kinga Piasecka. Uparte, ambitne, realizujące swoje marzenia i żyjące pasjami dwie młode kobiety, które stały się pierwszymi ambasadorkami naszej akcji.

Kim są ambasadorki naszej akcji i skąd w nich tyle zapału do zdobywania górskich szczytów?

Poznały się na studiach. Wspólne pasje i miłość do aktywności fizycznej zrodziły wieloletnią przyjaźń. Wspólnie realizują projekt Korona Ziemi, który zakłada zdobycie najwyższych szczytów wszystkich kontynentów.

Na swoim koncie mamy już Mont Blanc i Elbrus. Projektem tym chcemy zainspirować inne do kobiety do spełniania swoich marzeń i realizacji celów, nawet tych najbardziej szalonych. Bo kobiety mogą wszystko, jeśli tylko zdecydują się po to sięgnąć.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (4)
/17.02.2018 20:16
Każdy może spróbować znaleźć sponsorów, odporność i wytrzymałość ,,, tylko trzeba chcieć :)
/16.02.2018 22:27
Tak wiem portal dla Polek a ja jestem Polakiem. Tak czy inaczej komentuje bo gdzieś przypadkiem natknąłem się na historię tych dziewczyn i po prostu trzymam za nie kciuki. Ps: to są normalne dziewczyny i żeby spełniać marzenia są im potrzebni sponsorzy. Te dziewczyny potrafią sobie radzić i znajdować drogę do celu, ale widzę, że nie każdy tak to widzi.
/16.02.2018 18:46
Mogą wszystko... bo mają sponsorów. Chcecie wiedzieć jak naprawdę wyglada ten trekking, poczytajcie prawdziwe relacje normalnych ludzi. Technicznie łatwo, trzeba być wytrzymalym, odpornym na zmiany klimatu, nocne wędrowanie itp.
POKAŻ KOMENTARZE (1)