Co należy ze sobą zabrać w wysokie góry? Opowiadają Polki, które zdobywają Kilimandżaro

Barbara Urzędowicz i Kinga Piasecka, ambasadorki akcji Polki Mogą Wszystko - wchodzimy na Kilimandżaro zaraz ruszają do Afryki, by zrealizować kolejne marzenie - zdobyć szczyt Kilimandżaro. Podglądamy je podczas pakowania się na wyprawę.
Joanna Germak / 14.02.2018 16:22

Na dole upał, na górze mróz. Takie warunki czekają nasze dzielne wspinaczki w drodze na Kilimandżaro. Basia i Kinga ruszają zdobywać szczyt Kilimandżaro naprawdę dobrze zaopatrzone. Zobaczcie, co się im przyda, co z żalem zostawiają, a co jest niezbędne i bez czego żaden alpinista nie wyruszy na wyprawę w wysokie góry.

Możecie śledzić aktualizowaną codziennie relację z wyprawy Polek na Kilimandżaro - polecamy!

Polki Mogą Wszystko! Z tym hasłem na sztandarze wchodzą na szczyt Kilimandżaro Barbara Urzędowicz i Kinga Piasecka. Uparte, ambitne, realizujące swoje marzenia i żyjące pasjami dwie młode kobiety, które stały się pierwszymi ambasadorkami naszej akcji.

Kim są ambasadorki naszej akcji i skąd w nich tyle zapału do zdobywania górskich szczytów?

Poznały się na studiach. Wspólne pasje i miłość do aktywności fizycznej zrodziły wieloletnią przyjaźń. Wspólnie realizują projekt Korona Ziemi, który zakłada zdobycie najwyższych szczytów wszystkich kontynentów.

Na swoim koncie mamy już Mont Blanc i Elbrus. Projektem tym chcemy zainspirować inne do kobiety do spełniania swoich marzeń i realizacji celów, nawet tych najbardziej szalonych. Bo kobiety mogą wszystko, jeśli tylko zdecydują się po to sięgnąć.