Rumunia – 13 miejsc, w których koniecznie trzeba być

Rumunia to kraj pełen malowniczych krajobrazów, tradycji oraz wyjątkowych zabytków. Osiołki na drogach, cygańskie pałace, warowne świątynie, chłopskie zamki, rozległe góry, ciepłe morze, wesoły cmentarz... To nieliczne z atrakcji turystycznych, które tam znajdziemy.
/ 30.07.2018 03:35

Różnorodność atrakcji turystycznych i możliwości wypoczynku w Rumunii przyprawia o zawrót głowy.

Marzysz o kapieli w ciepłym morzu i leniuchowaniu na plaży? Masz do dyspozycji ponad 200 kilometrów wybrzeża Morza Czarnego. Plaże ze złotym piaskiem, nowoczesne hotele, restauracje i promenady w atrakcyjnych kurortach: Mangalii, Mamai, Efori.

Lubisz wędrówki po górach? To fantastyczne miejsce dla ciebie. Ponad 50 proc. łańcucha górskiego Karpat znajduje się właśnie w Rumunii. Dzikie i rozległe Foragasze, z najwyższym szczytem Rumunii Moldoveanu (2544 m n.p.m.), zagadkowe góry Bucegi, Parang, góry Marmaroskie, Rodniańskie czy Apuseni.

Pasjonujesz się robieniem zdjęć? Wybierz się na fotograficzne safarii do Delty Dunaju, gdzie żyje ponad 300 gatunków ptaków. 

Jesteś miłośnikiem zamków? Trudno o kraj, w którym byłoby ich więcej, z najsłynniejszym, w którym mieszkał Drakula. Do tego rezydencje królewskie, chłopskie zamki i warowne kościoły.

Rumunia zachwyca także folklorem, przywiązaniem do tradycji i świetnym winem. România așteaptă!, czyli Rumunia czeka!

Polecamy! Malownicze Roztocze - 8 miejsce, które warto zobaczyć Dolina Śmierci - najgorętsze miejsce na Ziemi