Edith Piaf "La Vie En Rose"

Premiera soundtracku z filmu "Niczego nie żałuję" 14 maja 2007.
/ 14.05.2007 16:35
rose1.jpgFascynująca opowieść o życiu wielkiej gwiazdy - film o Edith Piaf "Niczego nie żałuję" i znakomity soundtrack "La Vie En Rose" z największymi przebojami legendarnej wokalistki już wkrótce!

Życie Edith Piaf to temat filmu zatytułowanego "La Vie En Rose" (polski tytuł "Niczego nie żałuję") – premiera 11 maja 2007. W rolę legendarnej piosenkarki wcieliła się Marion Cotillard i, jak komentują krytycy, ta rola może okazać się rolą życia młodej gwiazdy.
Edith Piaf urodzona jako Édith Giovanna Gassion znana była pod pseudonimem La Môme Piaf (Wróbelek). Mierząca tylko 142 cm wzrostu artystka porywała tłumy swoim niesamowitym głosem, przez wielu uważanym za jeden z największych głosów świata.

Życie Piaf to na przemian momenty pełne szczęścia i wątki tragiczne - artystka była dwukrotnie zamężna i bardzo krótko cieszyła się macierzyństwem (jej jedyne dziecko wcześnie zmarło).
Miłością życia Piaf był bokser Marcel Cedan, który zginął tragicznie w katastrofie lotniczej w 1949.

Artystkę zawsze otaczali ludzie zamożni i znani, którzy stali się jej prawdziwymi przyjaciółmi. Wśród nich znalazły się takie gwiazdy jak: Charles Aznavour, Yves Montand, Jean Cocteau czy Marlena Dietrich.
Scenariuszem i reżyserią filmu "Niczego nie żałuję" zajął się Olivier Dahan, którego wcześniejsze produkcje to między innymi "Le petit poucet" ("Tom Thumb"), "La vie promise" ("The Promised Life") i sequel wysokobudżetowej produkcji "Les rivieres pourpres" ("The Crimson Rivers") z Jeanem Reno.

Tło filmu "Niczego nie żałuję" stanowią niezapomniane piosenki Piaf. Na ukazującym się 14 maja soundtracku "La Vie En Rose" usłyszymy utwory takie, jak "La Vie En Rose", "La foule" i "Non, je ne regrette rien". Album zawierać będzie w sumie 11 piosenek Piaf, a także ponad 15 dodatkowych utworów, znajdujących się w filmie.