Złoty makijaż - hit tegorocznego karnawału, jak go wykonać?

Szukasz pomysłu na wieczorowy look? Wybierz złotą kreskę na powiece albo mirror glazed skin (opalizującą, wręcz „mokrą” skórę).
Aleksandra Jaworska / 29.12.2018 05:29

Złoty makijaż ładnie ociepla i rozświetla skórę, ukrywa zmęczenie. Może mieć różne oblicza. Jak wybrać najlepszy pomysł dla siebie?

Tu znajdziesz ciekawe tematy o makijażu

Złoty makijaż dla minimalistek

Jeśli nie lubisz przesady, zdecyduj się na jeden złoty akcent (nawet z brokatem) i podkreśl nim albo oczy, albo usta. Na powieki nałóż złoty cień albo muśnij nim wewnętrzne kąciki oczu, a zewnętrzne podkreśl innym kolorem, np. turkusem, różem czy brązem. Do takiego makijażu wystarczy już błyszczyk w naturalnym, pastelowym kolorze. Jeśli jednak wybierzesz złoty błyszczyk, na powiekach narysuj jedynie czarną kreskę i wytuszuj rzęsy. Ciekawym pomysłem jest także podkreślenie brwi żelem ze złotym brokatem. W naszej galerii propozycje kosmetyków do złotego makijażu.

Złoty makijaż - totalne rozświetlenie

Jak zastosować złoto w makijażu, by zyskać interesujący efekt, ale nie wyglądać jak na balu robotów?

  • Najlepiej wybrać, podobnie, jak w wersji dla minimalistek, jeden złoty element, np. opalizującą skórę.
  • Subtelne rozświetlenie jest modne od kilku sezonów. Złoty rozświetlacz daje niesamowity, seksowny efekt opalizującej skóry. Teraz wiele marek kosmetycznych oferuje całe palety rozświetlaczy, które umożliwiają  modelowanie twarzy światłem.
  • Jeżeli jesteś jasną blondynką, wybierz kosmetyk w jasnożółtym lub brzoskwiniowym odcieniu.
  • Dla blondynek z ciemną karnacją albo brunetką, lepszy będzie rozświetlacz o miedzianym odcieniu.
  • Teraz jednak idziemy na całość: na topie jest mirror glazed skin. Efekt skóry opalizującej, wręcz mokrej, przypominającej lustrzaną taflę. Inspiracją do tego makijażu były błyszczące polewy wykwintnych tortów w eleganckich cukierniach.

Jak osiągnąć efekt złotej poświaty?

  1. Najpierw nałóż bazę rozświetlającą.
  2. Potem podkład (bez właściwości matujących!)
  3. Na końcu rozświetlacz (w kremie lub płynny) - od kości policzkowych do skroni.
  4. Uwaga! To propozycja dla dziewczyn z ładną cerą (rozszerzone pory i tłusta skóra sprawią, że cała twarz będzie się po godzinie nieestetycznie świecić, a nie o taki efekt nam chodzi)

Polecamy także:
Czy tonik jest faktycznie potrzebny do tłustej cery?
Palce, pędzel czy gąbka? Czym nakładać podkład?

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)