Test redakcji fot. Materiały prasowe/Fotolia/Kolaż Polki.pl

Żel punktowy do cery trądzikowej - opinia, test, cena

Przeczytaj recenzję i dowiedź się, czy warto kupić ten produkt!
04.09.2017 12:18
Test redakcji fot. Materiały prasowe/Fotolia/Kolaż Polki.pl

Karolina z naszej redakcji testowała żel punktowy do cery trądzikowej od Mediqskin. Jakie są jej wrażenia? Zobaczcie same!

Mam już 30 lat, ale problemy ze skórą nie są mi obce. Często pojawiają się na niej nieestetyczne wypryski. Od dłuższego czasu szukałam skutecznego żelu punktowego, który rozwiąże mój problem. Dlatego z chęcią wypróbowałam żel Mediqskin. Żel jest bardzo łatwy w aplikacji, a dozownik pozwala precyzyjnie odmierzyć potrzebną ilość produktu. Już po jednym zastosowaniu widziałam wyraźną różnicę - krostki były mniej widoczne i znikało zaczerwienienie. Moim zdaniem to jeden z najlepszych produktów tego typu na rynku. Mogę go polecić każdej osobie, która ma problemy z wypryskami.  - Karolina, redaktor działu Fitness, Moda i Uroda

Co obiecuje producent?

Na opakowaniu znajdziemy informację o składzie i sposobie stosowania żelu. Producent zapewnia, że dzięki zastosowaniu 4 składników, żel działa ochronnie, złuszczająco i przeciwbakteryjnie. Produkt ma lekką formułę, więc nie obciąża skóry. Dzięki innowacyjnej butelce AIRLESS z dozownikiem, aplikacja żelu jest łatwa, a sam produkt zachowuje swoje właściwości od momentu otwarcia, aż do upływu daty ważności. Żel jest bezzapachowy, bezbarwny i w pełni bezpieczny

Jak stosować żel punktowy do cery trądzikowej od Mediqskin?

Żel najlepiej stosować wieczorem. Wystarczy nanieść odrobinę na obszar trądzikowy, a rano zmyć wodą. 

http://www.mediqskin.pl

Skład żelu

Nie bez znaczenia jest też skład żelu. Co znajdziemy w środku?

  • Polivinyl A 
    Polivinyl A tworzy niezatykającą porów, niewidoczną warstwę izolującą i chroniącą skórę przed czynnikami zewnętrznymi, które mogą mieć wpływ na nasilenie trądziku.
  • Kwas retinowy i kwas glikolowy
    Dzięki swoim właściwościom złuszczającym sprzyjają mechanicznemu usuwaniu komórek martwego naskórka.
  • Klindamycyna
    Działa wspomagająco przeciwdziałając namnażaniu się bakterii poprzez utrzymywanie całkowitego poziomu drobnoustrojów na niezmiennym poziomie.