Problemy z cerą fot. Fotolia

Skąd te problemy z cerą? Będziesz zaskoczona!

Dbasz o cerę i wciąż nie jesteś zadowolona z jej wyglądu? Sprawdź, jakie mogą być tego przyczyny.
Aleksandra Jaworska / 18.12.2015 06:15
Problemy z cerą fot. Fotolia
Kiedy skrupulatna pielęgnacja skóry nie przynosi efektów, warto zastanowić się nad naszymi nawykami. Może to one ponoszą winę za niedoskonałości cery?

Dobór złych kosmetyków do pielęgnacji

Każdy rodzaj skóry potrzebuje innej pielęgnacji i i kosmetyków. "Bardzo często kobiety sięgają po produkt, sugerując się ładnym opakowaniem lub reklamą, a nie rzeczywistymi potrzebami. Najlepiej jest zasięgnąć w tej kwestii porady specjalisty, który pomoże indywidualnie dobrać odpowiedni preparat" - mówi Anna Machnik, kosmetolog z Body Care Clinic w Katowicach.

Uwaga na produkty do włosów

Odżywki i szampony posiadają w swoim składzie silikon oraz różne olejki i substancje, które mogą powodować zmiany trądzikowe wzdłuż linii włosów oraz na całej twarzy. Większość kobiet nie zwraca uwagi na to, że w ciągu dnia wciera w swoją twarz pozostawiony na włosach preparat, co grozi pojawieniem się niedoskonałości.
 
"Aby uniknąć niechcianych wyprysków, musimy stosować kilka prostych zasad. Pod koniec kąpieli zawsze umyć twarz, tym samym pozbywając się resztek kosmetyków. Po drugie olejki do włosów nakładać jedynie na ich końce" - twierdzi Anna Machnik.

Zbyt częste złuszczanie skóry

Peeling to jeden z częściej wykonywanych zabiegów przez kobiety. Należy jednak pamiętać o tym, że zbyt częste złuszczanie skóry może powodować utratę jej naturalnej warstwy ochronnej, co w sprawia, że staje się ona przesuszona.

"Peeling w domu możemy wykonywać maksymalnie 2 razy w tygodniu. Natomiast, jeśli chcemy uzyskać naprawdę doskonałe efekty warto wykonać profesjonalny zabieg w gabinecie kosmetycznym, np. z użyciem peelingu migdałowego" – podpowiada kosmetolog Body Care Clinic.

Telefon komórkowy i okulary

Na naszym smartfonie znajduje się wiele bakterii i pasożytów. Podczas rozmowy mogą się one przenosić na twarz, co często powoduje wypryski. Podobnie jest z okularami, zarówno tymi korekcyjnymi, jak i przeciwsłonecznymi, brudne oprawki mogą być powodem pojawienia się krostek.
 
"Najlepszym rozwiązaniem przed uniknięciem kontaktu bakterii z naszą cerą jest stosowanie specjalnych chusteczek antybakteryjnych. Wystarczy w ciągu dnia kilkakrotnie przetrzeć telefon, czy oprawki okularów, by uniknąć niechcianych niespodzianek" – radzi kosmetolog.

Niewłaściwa dieta

To co jemy, ma wpływ nie tylko na naszą sylwetkę, ale również na jakość naszej skóry. Niektóre produkty mogą pomóc nam w walce o nieskazitelną cerę, a niektóre wręcz przeciwnie.
 
"Jeśli mamy problemy z cerą naczyniową powinniśmy unikać ostrych przypraw oraz gorących dań i napojów. To może skutkować rozszerzeniem naczyń krwionośnych oraz pojawieniem się pajączków. Jeśli problemem jest trądzik, warto sięgać po produkty lekkostrawne i jak najmniej przetworzone" – radzi Anna Machnik. "W każdym przypadku powinniśmy ograniczyć alkohol oraz kofeinę, które bardzo niekorzystnie wypływają na stan cery".

Więcej naszych porad:

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (2)
/15.09.2017 14:06
Warto odstawić wszystkie zapychacze i silikony. Ja przerzuciłam się na naturalne kosmetyki, z dobrym składem. Moja cera odżyła! Podstawą pielęgnacji jest tonik Nefret.
/29.03.2016 17:13
Dla mnie ogromnym zaskoczeniem było to, jak zmienia się skóra pod wpływem stosowania filtru wodnego (u mnie z wkładem KDF). Wcześniej narzekałam na przesuszoną skórę, skłonną do podrażnień. Obecnie, po kilku miesiącach stosowania filtru, jest nawilżona i sprężysta :) polecam