POLECAMY

Jak zrobić makijaż w 5 minut

Spieszysz się na ważne spotkanie a masz tylko 5 minut na wykonanie makijażu? Nie ma problemu. Zrobisz go z Nami!
Jak zrobić makijaż w 5 minut fot. FREE/ kolaż polki.pl

Kiedy nie masz czasu, ogranicz makijaż do niezbędnego minimum. Pośpiech nie sprzyja czynnościom, które wymagają skupienia i precyzji. Dlatego zrezygnuj z malowania oczu. Wytuszuj tylko rzęsy, muśnij policzki różem i pomaluj usta szminką w wyrazistym kolorze. Dzięki niej będziesz wyglądać elegancko i seksownie zarazem.

1. Baza zamiast kremu nawilżającego


Użyj jedynie rozświetlającej bazy. Nie tylko zaoszczędzisz czas, ale także momentalnie wygładzisz cerę, dodasz jej blasku i przedłużysz trwałość makijażu. Jeśli nie masz problemów ze skórą spokojnie możesz zrezygnować z podkładu. Róż na policzki będzie w tej sytuacji idealny.

2. Tuszowanie rzęs


Podczas tuszowania rzęs zwróć szczególną uwagę na włoski przy wewnętrznych kącikach i pokryj je dokładnie warstwą maskary. Dzięki temu oczy będą wyglądały na większe i bardziej wyraziste.

3. Postaw na żywy kolor ust


Usta pomaluj szminką w żywym kolorze.  Najbardziej uniwersalne są odcienie czerwieni przełamane kroplą chłodnego różu. Żeby makijaż był bardziej trwały, nałóż jedną warstwę szminki, odciśnij nadmiar chusteczką i pokryj usta drugą warstwą kosmetyku. Innym sposobem na utrwalenie makijażu jest nałożenie delikatnej warstwy pudru na usta.

Na podstawie artykułu Tomka Kocewiaka/ Uroda
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)