Wakacje bez plamy

Wystarczy chwila nieuwagi i z wakacji wrócisz nie tylko z piękną opalenizną, ale też z przykrą i trwałą pamiątką – przebarwieniami na skórze.
/ 08.09.2010 06:21

Ciemne plamki na twarzy to zmora wszystkich fanek beztroskich słonecznych wakacji. Aby do tego nie dopuścić, przez kilka tygodni przed urlopem łykaj beta-karoten pobudzający produkcję melaniny – pigmentu, który równomiernie przyciemni twoją skórę i przygotuje na słońce. Jeśli bierzesz leki, sprawdź z lekarzem, czy nie zawierają składników fotouczulających. Odstaw dezodoranty i perfumy z alkoholem. A w czasie wakacji stosuj kremy z wysokim filtrem UV. Jeśli jednak – tak jak wiele gwiazd – opalałaś się beztrosko i w efekcie na twojej skórze pojawiły się ciemne plamki, czeka cię ostra walka. Twoim największym sprzymierzeńcem będą kremy rozjaśniające.


Mischa Barton przyznaje, że jest leniwa i nie dba o skórę, jak należy. Na co dzień używa kremów nawilżających, ale już po te z filtrami sięga sporadycznie. Fatalne skutki tych zaniedbań widać na jej twarzy. Oby gwiazda poza perfekcyjnym makijażem odkryła zalety regularnej ochronnej pielęgnacji.