Robiłyśmy już pogłębioną analizę jesieni i zimy. Zgodnie z chronologią teraz przyszedł czas na wiosnę. Czym charakteryzuje się ten typ urody?
Analiza kolorystyczna - od czego zacząć?
Na początku warto określić czy jest się ciepłym czy zimnym typem. Jeśli ciepłym - jesteście wiosną albo jesienią, a jeśli zimnym - latem albo zimą. Już jest trochę prościej prawda? Do określenia temperatury karnacji użyjcie srebrnej i złotej folii lub pomarańczowej i różowej chusty. Jeśli uznacie, że wasza cera promienieje i wygląda świeżo przy srebrnym lub różowym kolorze jesteście typem zimnym. Jeśli natomiast będzie tak przy złotym lub pomarańczowym jesteście typem ciepłym. I jeszcze kilka wskazówek:
Twoja skóra ma ciepły ton, jeśli:
- włosy mają ciepły, złoty połysk niezależnie od koloru
- oczy mają ciepłą, złocistą oprawę
- skóra stosunkowo łatwo się opala oraz dobrze znosi nawet długie pobyty na słońcu
- kolor żył na nadgarstku najbardziej przypomina zielony
Z kolei Twoja skóra ma zimny ton, gdy:
- twoje oczy są niebieskie, szaroniebieskie lub w zdecydowanych, czystych kolorach (błękitny, zielony, orzechowy, czarny)
- twoje włosy mają chłodny odcień niezależnie od koloru
- masz problemy z opalaniem się lub opalasz się na czerwono
- kolor żył na nadgarstku najbardziej przypomina niebieski kolor
Wiosna to kolory ciepłe i czyste. Skóra ma zabarwienie brzoskwiniowe lub złoto-beżowe. Jest delikatna i lekko zarumieniona. Cechą charakterystyczną są często występujące piegi. Kolor oczu jest mało intensywny, pojawiają się zielonkawe, niebieskie, złoto-brązowe. Włosy najczęściej są koloru blond, złocistego, słomkowego lub rudawego.
Wiosna dzieli się na:
- czystą wiosnę
- delikatna wiosną
- prawdziwa wiosnę
Czysta (wyraźna) wiosna
Oczy czystej wiosny najczęściej są zielone, albo mają zielone akcenty (szare też je mogą mieć). Wykluczyć trzeba tylko intensywnie niebieskie. Cera wyraźnej wiosny jest mleczna, porcelanowa z ciepłym odcieniem. Naturalny kolor włosów są jasne, często bardzo jasne.
Jakie kolory pasują do czystej wiosny? Przede wszystkim jasne i ciepłe, ale jednocześnie wyraźne i zdecydowane. Czysta wiosna nie znosi przyszarzałych odcieni. Czerwień, neonowy róż, mocne zielenie, pomarańcz, słoneczny żółty, turkus sprawdzą się doskonale. Jako jedyna świetnie będzie wyglądać w czerni.
fot. Ula Bugaeva
Prawdziwa (ciepła) wiosna
Prawdziwa wiosna to jednym słowem ciepło. Ciepło oczu, włosów i cery. Oczy nigdy nie są ciemne: brązowe i czarne, ale mogą być orzechowe, zielone (we wszystkich wariantach) czy niebieskie. Skóra jest jasna i świetlista - porcelana, kość słoniowa, złote beże. Prawdziwe wiosny są blondynkami, rudzielcami albo jasnymi szatynkami, nigdy brunetkami.
Najlepsze kolory to ciepły beż, brąz, taupe, łososiowy, złoto, róż w ciepłym wydaniu i koral. Jako kontrast świetnie wyglądają wyraziste niebieskości i zielenie (szczególnie jeśli te odcienie pojawiają się w kolorze oczu). Z czystą bielą bardzo trzeba uważać, o wiele lepiej wygląda ta lekko przełamana ciepłem (kość słoniowa czy wanilia).
fot. Ula Bugaeva
Delikatna (jasna) wiosna
Oczy delikatnej wiosny najczęściej są niebieskie z domieszką zieleni. Cera jest złotawa, brzoskwiniowa. Włosy mają kolor średniego blondu, nie są ani jasne ani ciemne. Szatynki też mogą być delikatnymi wiosnami, ale nigdy brunetki.
Jakie kolory sprawdzą się najlepiej? Przede wszystkim te delikatne, lekko przybrudzone. Delikatna wiosna nie znosi ostrych kolorów. Odcienie beżu, ecru i ciepłego brązu, miodowy, pudroworóżowy, brzoskwiniowy, fioletowy, jasne zielenie będą strzałem w 10. Nie sprawdzi się natomiast ani biel ani czerń, oba kolory nadają skórze sinej poświaty.
fot. Ula Bugaeva