POLECAMY

Trendy w makijażu: Rozjaśnione brwi

Platynowe brwi są modne, ale to raczej propozycja dla młodych dziewczyn, które nie boją się eksperymentować z wizerunkiem. Makijażysta Tomek Kocewiak podpowiada, jak rozjaśnić brwi, aby wyglądało to dobrze.
Trendy w makijażu: Rozjaśnione brwi fot. FREE
W tym sezonie na wybiegach największych projektantów (m.in. Prady, Givenchy, Niny Ricci, Moschino, Versace) królują bardzo jasne, czasem wręcz białe brwi. Najczęściej kontrastują z odważnym makijażem oczu (np. mocną kreską lub kolorowymi cieniami) albo ustami w odcieniu pomarańczowej czerwieni lub królewskiej purpury. Jasne brwi mają swoje zalety – odejmują kilka lat i sprawiają, że skóra wydaje się rozświetlona.

Chcesz zobaczyć, jak będziesz wyglądała z jasnymi brwiami? Nałóż na nie odrobinę korektora i pudru, w ten sposób rozjaśnisz optycznie brwi o kilka tonów.

Do rozjaśnienia brwi wykorzystaj farbę do rozjaśniania włosów. Wybierz tę, która ma stężenie 12% (pozostałe mają 6 i 9%). Nałóż ją na brwi i przykryj folią, aby włoski się szybciej utleniły (stopień rozjaśnienia będzie przez cały czas widoczny). Jeśli jednak okaże się zbyt intensywny, możesz je zawsze przyciemnić henną.
Pamiętaj tylko, aby farba nie dostała się do oka, bo może ci się wtedy stac krzywda! O pomoc najlepiej poprosić koleżankę.

Jasne brwi nie wyglądają dobrze w towarzystwie mocnej opalenizny i u dziewczyn, które mają południowy typ urody.

Rozjaśnione włoski podkreśl bezbarwnym żelem. Dzięki temu staną się błyszczące i ładnie ułożone, a ty nie będziesz czuła się „nago” w swoim nowym make-upie.

Porady udzielił: Tomek Kocewiak, makijażysta
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)