Jak wyprowadzić suchą skórę na prostą? Sprawdź 7 naszych trików!

Podpowiadamy, jak odpowiednio dbać o suchą skórę.
Sucha skóra nie jest trudna w pielęgnacji, ale wymaga dużej uwagi i starannego dobrania odpowiednich składników. Jeśli nie wiesz, czy masz suchą skórę wystarczy, że odpowiesz sobie na kilka pytań.
 
Czy moja skóra jest nadwrażliwa? Czy po umyciu jest ściągnięta i napięta? Czy często widać na niej podrażnienia? Jeśli tak, to z pewnością masz odwodnioną skórę, której jedyną potrzebą jest nawilżenie. I to porządne nawilżenie.

Sprawdź, czy masz cerę naczynkową

W dbaniu o suchą skórę najważniejsza jest odpowiednia pielęgnacja. Serum zawierające kwas hialuronowy to podstawa. Jeśli dodacie do niego krem zawierający glicerynę, pantenol, masło karite, wyciąg z aloesu, olejek jojoba i będziecie zwracały uwagę, aby wasze żele i płyny do mycia twarzy nie zawierały podrażniających substancji, wyjdziecie z cerą na prostą.
 
Dodatkowo przynajmniej raz w tygodniu fundujcie skórze nawilżającą maseczkę, łykajcie witaminy A i E oraz pijcie dużo wody.
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (4)
/2 miesiące temu
Mi na suchą skórę najlepiej sprawdzają się kosmetyki z serii Atopis, które w składzie mają olej konopny. Mocno nawilżają skórę i dają jej ukojenie.
/10 miesięcy temu
Zadbana skóra wiąże się z czystym powietrzem. Teraz mamy je bardzo zenieczysczone , by było lepiej trzebva kupić specjalną maskę antysmogową:. ozonemask.pl/maski-casual i wtedy oddychamy lepszym powietrzem taka maska antysmogowa na prawde dobrze spełnia swoją funkcję.
/11 miesięcy temu
Przede wszystkim trzeba dbać o odpowiednie nawilżenie. ja do tego wszystkiego mam skórę atopową czyli wymagającą szczególnej opieki. Ale używam fajnych kosmetyków z atopis.pl i one bardzo fajnie dają radę.
POKAŻ KOMENTARZE (1)