POLECAMY

Smokey eyes w różu

Modne nie musi oznaczać trafionego - nie każdej z nas idea przyciemnionych sadzą oczu pasuje do gustu i urody…
Modne nie musi oznaczać trafionego - nie każdej z nas idea przyciemnionych sadzą oczu pasuje do gustu i urody…

Dlatego właśnie wizażyści dostosowują ideę zaznaczania kształtu oka przez kreskę i ciemną powiekę do innych palet kolorystycznych, tak, aby i te z nas, które wolą makijaż subtelny, mogły się w przydymianie pobawić. Świetnie w tej roli sprawdza się brązowa tonacja, z czekoladowym cieniem na ruchomej części powieki, ale jeszcze delikatniej wygląda niewinny róż. Dziś w We-Dwoje.pl prosty instruktaż jak łatwo i szybko dodać spojrzeniu czaru…

1. Na pokrytą bazą (lub jasnym podkładem) powiekę nakładamy czarny gruby eyeliner. Zaczynamy od wewnętrznego kącika oka (kawałek od samego kącika) i ciągniemy linię wzdłuż kształtu oka aż do końca. Dół obrysowujemy jedynie odrobinę, łącząc obie linie w zewnętrznym kąciku. Nie musimy być bardzo staranne - linia i tak będzie rozmazana i stopiona z cieniem.

Smokey eyes w różu - kolaż

2. Na ruchomą część powieki nakładamy ciemny różowy cień, starając się uzyskać jak największą intensywność barwy, ale nie wychodząc poza zagłębienie powieki. Delikatnie rozcieramy cień z eyelinerem.

Smokey eyes w różu - kolaż

3. Jasnym, perłowym cieniem pociągamy resztę powieki, aż do łuku brwiowego oraz aplikujemy go cienkim pędzelkiem w wewnętrzne kąciki oka.

Smokey eyes w różu - kolaż

4. Zaznaczamy rzęsy czarnym tuszem, a na usta aplikujemy neutralny, mocno połyskujący błyszczyk.

Smokey eyes w różu - kolaż

Makijaż został wykonany kosmetykami Deborah Milano i Make Up Factory:
  • Podwójny cień Double Hi-Tech (nr 54) w formule Wet&Dry, możliwy do nakładania na sucho i mokro ( o tym w następnym odcinku) - ciemny matowy róż i jasny oszroniony.
  • Eye Liner XXL BeYu, czarny
  • Błyszczyk do ust Make Up Factory, Shimmer Lip Gloss, nr 3
  • Deborah Milano - to innowacyjność, styl i ciągłe kreowanie nowości - potrafiących wzbudzić zainteresowanie konsumentek. Marka tworząc kolekcję Jesień 2009 udoskonala najbardziej pożądany element makijażu oka: zarówno cień pojedynczy Hi - Tech, jak również cień potrójny Hi-Tech. Od teraz dostępne będą w 8 olśniewających nowych odcieniach.
Smokey eyes w różu
Fot: Jakub Pavlinec

Agata Chabierska
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (6)
/9 lat temu
Mi też się nie podoba. Dziwnie wygląda ta kreska w zewnętrznych kącikach na dolnych powiekach, jakby czegoś brakowało...
/9 lat temu
A moim zdaniem artykuł bardzo fajny, bo nie tylko czysta teoria jak dany makijaż zrobić. Wszystko dokładnie opisane krok po kroku.
/9 lat temu
Albo wina zdjęcia, albo złego makijażu, ale efekt końcowy mi się nie podoba.
POKAŻ KOMENTARZE (3)