POLECAMY

Rozświetlacz - jak go stosować

Dodawanie skórze blasku nie jest trudne. Wystarczy poznać podstawowe zasady stosowania rozświetlaczy. Dzięki nim cera stanie się gładka i promienna.
Masz do wyboru:

Korektory rozświetlające – zawierają pigmenty, które rozpraszają światło i optycznie wyrównują koloryt skóry. Stosuj je do rozjaśniania zacienionych miejsc na twarzy.

Pudry rozświetlające – wygładzają i rozświetlają skórę. Pudrem w kamieniu rozświetlisz kości policzkowe, a sypkim muśnij dekolt i ramiona.

Bazy rozświetlające – mają formę lekkiej emulsji. Połączenie odbijających światło cząsteczek i pigmentów wygładza cerę i maskuje przebarwienia.


Najważniejsze zasady:

Odcień rozświetlacza dobierz do odcienia skóry Jeśli jesteś opalona lub masz ciemniejszą karnację, wybierz te w tonacji ciepłej lub zawierające złote pigmenty. Jasna, porcelanowa cera nabierze blasku, gdy użyjesz srebrzyście opalizujących, perłowych rozświetlaczy.

Rozświetlacze nakładaj na najbardziej wystające miejsca twarzy: kości policzkowe, grzbiet nosa, skórę pod łukami brwiowymi – makijaż nie będzie wyglądał płasko, a cera nabierze promiennego blasku.

Emulsję rozświetlającą zmieszaj z podkładem Unikniesz wpadek, a makijaż będzie wyglądać lekko i naturalnie. Parę kropli perłowego rozświetlacza dodanych do matującego podkładu sprawi, że stanie się lżejszy i świetlisty.

Jeśli masz tłustą cerę, uważaj na połysk Zdecydowanie zrezygnuj z ich stosowania w strefie T, gdzie pojawia się naturalny połysk. Pudrem rozświetlającym możesz musnąć kości policzkowe lub dekolt.

Dodaj blasku spojrzeniu przez punktowe nałożenie w wewnętrznych kącikach oczu i na środku górnej powieki korektora rozświetlającego. Taki zabieg otwiera oko i optycznie je powiększa. 

Optycznie powiększysz usta, obrysowując jasnym korektorem rozświetlającym kontur górnej wargi, zaraz nad linią ust. Tym prostym zabiegiem sprawisz, że wargi staną się bardziej zmysłowe.

Puder rozświetlający nie nadaje się do poprawiania makijażu w ciągu dnia i nakładania go na całą twarz zamiast pudru matującego.

Jeżeli na skórze pojawiły się nierówności, omiń je przy nakładaniu rozświetlacza. Dodatkowy połysk sprawi, że staną się bardziej widoczne.

Unikaj nakładania pudrów rozświetlających pod oczami. Nic tak nie podkreśla zmarszczek i cieni, jak puder z drobinkami. Do maskowania cieni użyj korektora rozświetlającego i przypudruj skórę pudrem matującym.
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/3 lata temu
Stosowanie rozświetlacza, tak by podkreślał nasze atuty może początkowo sprawić problem, jednak jest to świetny kosmetyk, który potrafi zdziałać cuda. Osobiście stosuję Silk Glow Earthnicity, który sprawdza się rewelacyjnie. Polecam! ;)