Przycinanie brwi: 3 powody, dlaczego powinnaś przestać to robić

jak przycinać brwi fot. ImaxTree/ AgencjaFree
Przycinać brwi czy nie? Ten temat od lat wzbudza sporo emocji. Brow ekspertki są jednak co do tego zgodne — ujarzmianie w ten sposób niesfornych włosków to podstawowy błąd w stylizacji. Dlaczego nie wolno tego robić i jakie jest alternatywne rozwiązanie? Sprawdzamy.
/ 01.10.2022 05:04
jak przycinać brwi fot. ImaxTree/ AgencjaFree

Tak, jak nowa fryzura może nam odjąć lat, tak samo wypielęgnowane, dobrze zdefiniowane brwi mogą nadać twarzy świeży i młodszy wygląd. Mały element, ale ma niesamowitą siłę. Tutaj wszystko ma znaczenie — kształt, kolor, grubość, gęstość. Wyrwany o jeden włosek za dużo lub jeden pozostawiony w niewłaściwym miejscu, zmienia wszystko. Czasami jednak problemem nie jest ilość włosków, a długość. Co wtedy zrobić? Przycinać brwi, czy nie? Chociaż wiele z nas może uważać przycinanie brwi za rutynowy zabieg, większość kosmetologów zdecydowanie go odradza. Dlaczego?

Spis treści:

  1. Dlaczego nie wolno przycinać brwi?
  2. Co zamiast przycinania brwi?

Dlaczego nie wolno przycinać brwi?

Brwi należą do grupy włosów szczeciniastych (tak samo jak rzęsy, włosy w nosie i w uszach), a to oznacza, że znacznie różnią się od tych na głowie. Są sztywne, mają stożkowaty kształt (szerszy u podstawy i cieńszy na końcu) oraz inną fazę wzrostu. Pewnie zauważyłaś, że włosy na głowie rosną w błyskawicznym tempie, natomiast odrastanie jednego włoska w łuku to wieczność… Nie powinny być zatem traktowane jednakowo. Podczas gdy podcięcie końcówek włosów na głowie poprawi ich ogólny wygląd i kondycję, przycinanie brwi może przynieść odwrotny efekt.

Regulacja brwi - jak regulować brwi, by nie popełnić najczęstszych błędów?

jak przycinać brwi fot. ImaxTree/ AgencjaFree

Przycinanie brwi — dlaczego nie powinnaś tego robić

  • Ze względu na stożkowaty kształt, podcięcie cieńszej końcówki sprawi, że będą wyglądać nienaturalnie. Różnica będzie jeszcze bardziej widoczna, gdy włos zacznie odrastać — będzie grubszy od pozostałych.
  • Sztywne, podcięte włoski ciężko później ujarzmić woskiem lub żelem.
  • Jeśli pojawi się tzw. dziki włos (gruby, bardzo długi), należy od razu go usunąć. Podcięcie go nożyczkami nie uratuje sprawy. „Dzikie włosy” rosną z powodu zaburzeń w organizmie, dlatego nie warto przymykać oka. Pojawienie się jednego, może sygnalizować, że za chwilę wyrośnie kolejny. Z tym problemem najlepiej udać się do salonu i oddać w ręce ekspertki.

Co zamiast przycinania brwi?

Jeśli nie można przycinać brwi, to jak w takim razie poradzić sobie z dłuższymi włoskami? Brow ekspertki mają na to rozwiązanie i proponują swoim klientkom przerzedzanie brwi pęsetą. Precyzyjnie wykonany zabieg da naturalny, lekki efekt.

Czytaj także:
Jak zagęścić i wzmocnić brwi? Domowe sposoby i najlepsze odżywki przyspieszające wzrost
Soap brows to najnowszy trend w stylizacji brwi. Na czym polega?

Tagi: brwi

Redakcja poleca

REKLAMA