Podkłady na zimę - jaki wybrać, produkty w dobrych cenach

Powinien być bardziej kryjący i odżywczy niż kosmetyk używany w okresie wiosenno-letnim
/ 04.12.2018 10:52

W sezonie jesienno-zimowym zmieniamy garderobę. Oczywiste jest, że w czasie śnieżycy nikt nie będzie chodził w szortach i sandałach. A czy pamiętasz, że podkład, który jest odpowiedni na lato, nie sprawdzi się jesienią i zimą? Zazwyczaj odruchowo sięgamy po kosmetyki o bogatszej formule, ale to niestety nie jest reguła.

Test redakcji: sprawdziłyśmy 30 popularnych podkładów. Który wypadł najlepiej?

Jak wybrać podkład na zimę?

W czasie wyporu podkładu na jesień i zimę chodzi głównie o dwie rzeczy - konsystencję i kolor.

Dlaczego powinien mieć bogatszą konsystencję? Zima to najbardziej wymagająca pora roku, a niczym nieosłonięta skóra jest narażona na działanie czynników atmosferycznych - śniegu, mrozu i wiatru. Podkład tworzy na skórze warstwę ochronną. To oczywiście nie zapewni całkowitej ochrony, ale lepsze to niż nic. Najlepiej unikać bardzo rzadkich podkładów, które zawierają znacznie więcej wody niż np. produkty w kompakcie, w formie kremu lub musu.

A dlaczego podkład powinien być jaśniejszy? Pod koniec roku piękna opalenizna jest jednie miłym wspomnieniem. Dlatego warto zainwestować w jaśniejszy fluid, który będzie dopasowany do aktualnego koloru twojej skóry. Zobacz, jakie podkłady polecamy na jesień i zimę.

Więcej o kosmetykach do makijażu:
Mascary poniżej 20 złotych, które zrobią z twoimi rzęsami cuda!
12 najlepszych kryjących podkładów do twarzy. Znajdź swój idealny!

Redakcja poleca

REKLAMA