Podkład na jesień - 17 kosmetyków, które matują i kryją bez efektu maski

Podkład na jesień powinien mieć nieco cięższą i bardziej kryjącą formułą od tego, którego używamy w wakacyjne miesiące.
Karolina Kalinowska / 31.08.2020 06:07

Podkład na jesień znacząco powinien różnić się od tego, którego używamy latem. Zasadniczo chodzi o 2 sprawy - kolor i konsystencję.

Latem potrzebujemy ciemniejszego fluidu niż jesienią. Za to pod koniec roku piękna opalenizna jest jedynie miłym wspomnieniem. Dlatego warto zainwestować w jaśniejszy o 1-2 tony kosmetyk, który będzie dopasowany do aktualnego odcienia naszej skóry.

Podkład na jesień powinien mieć również nieco gęstszą i bardziej kryjącą konsystencję. Dlaczego? Jesień to bez wątpienia bardziej wymagająca pora roku niż lato. Skóra narażona jest na działanie szkodliwych czynników atmosferycznych - mrozu, wiatru i śniegu. Podkład tworzy warstwę ochronną, która mimo że nie zagwarantuje nam całkowitej ochrony (bez odpowiednio dobranego serum na jesień i kremu), ale z pewnością poprawi jej stan.

Jesienią powinnaś zapomnieć również o delikatnych płynnych podkładach. Teraz potrzebujesz produktu, który zawiera mniej wody. Najlepsze będą kosmetyki w kompakcie, w formie kremu lub musu. 

Zimą gruczoły łojowe nie pracują z taką samą intensywnością jak latem. Skóra jest znacznie bardziej narażona na odwodnienie i przesuszenie. Dlatego warto wybierać fluidy, które dodatkowo nawilżą i odżywią skórę. Przy wyborze podkładu trzeba również pamiętać o filtrach przeciwsłonecznych, bo nawet w tym okresie skóra jest narażona na szkodliwe działanie promieniowania słonecznego.

Więcej o kosmetykach:
Przegląd najlepszych kremów na przebarwienia
Które serum z witaminą C wybrać?