Podkład na jesień: 17 kosmetyków, które matują i kryją bez efektu maski

Coraz niższe temperatury dają nam jasny sygnał — czas na zmianę bazy. Podkład na jesień powinien być gęsty, bardziej kryjący i zawierać składniki aktywne, które będą dodatkowo pielęgnować cerę. Odkryj 17 najlepszych produktów, z którymi stworzysz nieskazitelny makijaż.
/ 21.09.2022 06:07

Nowy sezon niesie ze sobą nowe wyzwania dla skóry. Zmusza nas do całkowitej zmiany schematu pielęgnacji i wymaga innych kosmetyków do makijażu. Porządki warto zacząć od wymiany podkładu. Podkład na jesień znacznie różni się od tego, którego używamy latem. Zmieniamy nie tylko odcień (w końcu żegnamy się z wakacyjną opalenizną), ale również formułę kosmetyku — powinien mieć gęstszą konsystencję i mocniej kryć.

Sodium Coco Sulfate (SCS) w kosmetykach – co to jest i czy jest bezpieczny?

Jak wybrać dobry podkład na jesień?

Jesienią skóra narażona jest na działanie szkodliwych czynników atmosferycznych (mrozu, wiatru, śniegu), które sprawiają, że częściej się przesusza i jest bardziej skłonna do podrażnień. Podkład nie zagwarantuje całkowitej ochrony, ale zadziała jak opatrunek. Najlepiej więc sięgać po produkty, które mają mniej w wody w składzie, bogate są w składniki aktywne i mają wysoki filtr SPF.

Przejdź do galerii i odkryj nasze ulubione podkłady na jesień 2022

Czytaj także:
Nakładanie podkładu zamrożonym beauty blenderem - nowy trik prosto z TikToka. Czy to naprawdę działa?
„Jednowarstwowy makijaż” – ta sztuczka z TikToka sprawi, że twój make-up będzie wyglądał idealnie przez całą noc