Piękna skóra zimą

O tej porze roku cera może sprawiać wiele problemów. Na szczęście można je rozwiązać. Wystarczy dostosować sposób pielęgnacji do panujących warunków.
/ 31.01.2012 14:20
Zimą skóra narażona jest nie tylko na działanie mrozu i wiatru. Zły wpływ na jej kondycję ma też duża różnica temperatur między chłodnym powietrzem na zewnątrz, a ciepłym w mocno ogrzewanych pomieszczeniach. Sposób pielęgnacji powinien uwzględnać także to, jak dużo czasu spędzamy na świeżym powietrzu. Innych kosmetyków trzeba używać podczas wyjazdu na narty, innych, gdy większość dnia spędzamy w pracy lub w domu. Co ważne, nawet w bardzo chłodne dni trzeba pamiętać o ochronie przeciwsłonecznej. Zimą słońce wcale nie jest mniej szkodliwe niż latem.

Dlaczego skóra nie lubi zimna?
Przede wszystkim dlatego, że zaburza ono produkcję jej ochronnego płaszcza hydrolipidowego. Zdrowa skóra pokryta jest na powierzchni takim wodno-tłuszczowym "ubrankiem", które zabezpiecza ją przed utratą wilgoci, działaniem substancji drażniących i chroni przed infekcjami. Jednak pod wpływem mrozu może ono ulec uszkodzeniu. Skóra staje się wtedy bardziej skłonna do zaczerwienień, przesusza się, może być wrażliwsza. Dlatego zimą warto używać kosmetyków, które wzmacniają tę naturalną barierę ochronną.

Konsultacja:
dr Julita Zaczyńska-Janeczko, specjalista dermatolog-wenerolog, kosmetolog, Gabinet DermArt, Kraków;
Agnieszka Mienik, kosmetolog, Gabinet Kosmetyki Leczniczej i Pielęgnacyjnej Estetyka, ul. Nowolipie 18, Warszawa
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)