Owocowy makijaż ust plus turkusowe kreski

Świetne połączenie kolorów - idealne na wakacyjny makijaż. Sprawdź, jak się pomalować krok po kroku!
/ 14.07.2008 11:05

Owocowe usta
Powinny apetycznie lśnić! Możesz sobie pozwolić na taki połysk, bo turkusowa kreska jest dosyć delikatna (przy całej powiece pomalowanej na ostry kolor, usta powinny pozostać raczej matowe). Nadal jednak trzymamy się graficznego malowania, a więc najpierw konturówka, potem szminka, na koniec błyszczyk – najlepiej już w oranżowym kolorze, ze złocistymi drobinkami, które zmysłowo mienią się w słońcu, powiększając optycznie usta. Nakładamy go na całą powierzchnię warg, uważając, aby się nie rozpływał poza kontur.

Turkusowa linia
To uniwersalna propozycja. Z jednej strony mamy do czynienia z superwyrazistym kolorem, z drugiej strony ma on postać dosyć cienkich kresek, które swobodnie mogą nosić dziewczyny obawiające się megakolorowych make-upów oczu. Poza tym na takie kreski mogą sobie pozwolić właścicielki małych oczu - wszelkie obrysowania z zasady jeszcze zmniejszają, ale przy mocnym kolorze tego nie widać. To naprawdę piękny makijaż. Bardzo kobiecy i elegancki, ale jednocześnie wakacyjny i przewrotny.

Jak to zrobić:

1. Turkusową kredką narysuj linię wokół oka.
Zrób to precyzyjnie, rozszerzając kreskę ku zewnętrznemu kącikowi oka (to je ładnie wymodeluje i lekko podniesie). Nie wychodź tylko za bardzo na skronie, bo to będzie wyglądać teatralnie.

2. Ślad kredki możesz poprawić szmaragdowym cieniem. Dzięki temu wygładzisz wszelkie nierówności (ta metoda przydaje się zwłaszcza niewprawnym rysowniczkom kresek) i utrwalisz kolor.

3. Usta obrysuj konturówką. Możesz też zrobić to szminką, nakładaną za pomocą cienkiego pędzelka. Środek wypełnij szminką i błyszczykiem. Skórę wokół ust przypudruj, tak aby pigment się nie rozlewał.

Ekstrarady:

- Rysując kreskę,
nadaj jej delikatny kształt jaskółki. Dzięki temu oko podniesie się, a ty będziesz wyglądać tajemniczo i zjawiskowo.

- Malując usta na oranżowo,
zwróć uwagę na kolor swoich zębów. Powinny być idealnie białe. Wybierz się na zabieg wybielający.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)