Najmodniejszy manicure na karnawał

Nie oszczędzajcie swoich paznokci – ten zimowy sezon wymaga odważnego emaliowego akcentu. Przedstawiamy Wam pięć najciekawszych trendów na karnawał…

Nie oszczędzajcie swoich paznokci – ten zimowy sezon wymaga odważnego emaliowego akcentu. Przedstawiamy Wam pięć najciekawszych trendów na karnawał…

Choć neutralne paznokcie nie wychodzą z mody, na ten szczególny okres szarugi i szalonych imprez zachęcamy was do zabawy z kolorem, wzorem i kontrastem. Modna jest nie tyle delikatność i klasyka, co awangarda, oryginalność, mocne uderzenie. Wierzymy, że wśród naszych propozycji każda z was znajdzie coś dla siebie – potem wystarczy już tylko malować.

1.Szalone desenie

Najmodniejszy manicure na karnawał

Fot. beautopia.onsugar.com, letthemhavepolish.com

Cztery kolory lakierów to minimum aby wykonać taki manicure. Stawiamy przy tym na barwy bardzo różne, kontrastujące ze sobą i należące do różnych grup kolorystycznych. Najmodniejsze motywy to kropki różnych wielkości, motywy roślinne oraz, szczególnie gorące ostatnimi czasy, galaktyczne mozaiki tworzone przy użyciu gąbeczki do rozcierania emalii. Popuście wodze wyobraźni!

2. Półksiężyce

Najmodniejszy manicure na karnawał

Fot. letthemhavepolish.com, pinterest.com

Pomysł modny nie od dziś, ale zataczający coraz szersze kręgi. Ogólna idea to odwrócenie pomysłu manicure typu „french” – zamiast końcówki paznokcia akcentujemy półkole u jego nasady. Najciekawiej wyglądają kontrastowe zestawienia kolorystyczne, najlepiej wykorzystujące również przeciwieństwo matu i połysku, bądź metaliku i zwykłego lakieru. Szaleć możemy też jeśli chodzi o kształty półksiężyców – dozwolone jest praktycznie wszystko!

3. Skośny french

Najmodniejszy manicure na karnawał

Fot. Harper’s Bazaar, pinterest.com

Inny ciekawy pomysł czerpiący z nieśmiertelnej idei „french” to skośne paski odcinające górną część paznokcia. Wyglądają niezwykle ciekawie, choć wcale nie krzyczą ani nie wymagają wcale kilku emalii. W najprostszej wersji możemy bowiem zwykłym czerwonym lakierem namalować na czubku paznokcia skośną kreskę. W wersji bardziej zwariowanej baza paznokcia jest ciemna a każda końcówka innego koloru.

4.Głębokie kolory

Najmodniejszy manicure na karnawał

Fot.bellasugar.com, Salvatore Ferragamo (CND), harpersbazaar.com

Nie popełnią faux pas także kobiety, które wybiorą na manicure jeden kolor. Podpowiadamy wszak, że najmodniejsze będą odcienie nieszablonowe, głębokie, ciemne, raczej zgaszone. Rewelacją tego sezonu jest niewątpliwie granat, ale równie dobrze zabłyśniecie w ciemnym burgundzie lub świerkowej zieleni. Pamiętać należy wszak, że taki manicure wymaga odpowiedniego, komplementarnego akcentu w makijażu – np. szminki lub eyelinera.

5. Czarno-białe

Najmodniejszy manicure na karnawał

Fot. style-den.comfot, CND,phsiit.com

Przebojem tego karnawału jest najbardziej kontrastowy z kontrastów czyli zestawienie bieli z czernią. Możliwości jest tutaj bardzo wiele ale liczy się kreatywność i oryginalność. Świetny ale prosty pomysł to pionowa kreska na środku płytki, która nadaje paznokciowi wymiaru 3D. Popularnością cieszą się też szczęki rekina na krawędzi oraz mieszanina deseni – na różnych palcach malujemy kratkę, kropki, paski, fale…

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)