Najmodniejsze kolory pomadek 2011

Doradzamy w wyborze odcienia nie tylko modnego, ale też pasującego! A to czasem zasadnicza różnica…
/ 23.02.2011 07:23

Doradzamy w wyborze odcienia nie tylko modnego, ale też pasującego! A to czasem zasadnicza różnica…

 

Naturalne

Modne praktycznie zawsze, ostatnio wylansowane dzięki skupieniu wizażystów na mocnych oczach, przy których wargi muszą pozostawać jedynie ładnym, stonowanym tłem. To idealny kolor do pracy i klasyka, która nigdy nie przeminie.

Beżowe odcienie pasują najbardziej kobietom z jasnymi odcieniami cery, zwłaszcza jasnym blondynkom i rudym. Brunetki powinny ich raczej unikać, podobnie jak kobiety o średnim i oliwkowym odcieniu skóry.
Przykłady:
L'Oréal Paris Colour Riche Lipcolour, 800 Fairest Nude
Make Up Factory, Lip color, 106

 

Czerwone

Z założenia najbardziej seksowne i kobiece, również nie wychodzą z mody, choć mają swoje lata chude i tłustsze. W tym roku powracają znowu na wybiegi bijąc się o palmę pierwszeństwa z beżami i wygrywając zdecydowanie, gdy wybieramy delikatny makijaż oczu bądź sam tylko eyeliner.

Czerwienie są rewelacją dla brunetek. Blondynki zwykle muszą być dość ostrożne, jeśli mają czerwone odcienie na skórze (wtedy lepiej sięgnąć po odcień wina), zaś rude kobiety powinny znajdować odcień jak najbliższy barwie włosów. Ciemna karnacja sprzyja głębszym kolorom.

Przykłady:
Debby, Shine Wear, nr 6 So Cherry
Lancome, Red Haute Lipstick

 

Fuksja

Fiolet jest już znacznie bardziej kapryśny i kontrowersyjny. Tej wiosny jednak wraca mocnym uderzeniem - od jasnej fuksji, przez ciemniejsze śliwy a skończywszy na prawie czarnym. To nie jest zwykle wybór do pracy, choć dla odważnych, umiejących kreować się kobiet na pewno może być elegancką ozdobą.

Odcienie fioletu pasują tylko jasnym odcieniom skóry, przy jasnych lub ciemnych włosach, bez ciepłych odcieni. Należy pamiętać, żeby świetnie zretuszować cerę, bo wszystkie niebieskie odcienie na skórze mogą przybrać trupiego wręcz wymiaru. No i nigdy na wąskie usta - fuksję musi być widać w rozkwicie.

Przykłady:
Sephora Rouge Cream Lipstick, Crush
Shiseido Makeup Perfect Rouge Lipstick, Fuchsia

 

Koral

Moda na koral i delikatne róże ma dużo wspólnego z naturalnymi makijażami, które pojawiają się regularnie na pokazach mody na rok 2011. Wizażyści często stawiają na lekkie maskary, odrobinę eyelinera i brązowe cienie parując to wszystko z delikatnym acz subtelnym odcieniem koralu, który przyciąga uwagę, ale nie razi.

Odcienie różu pasują jasnym cerom a także tym ciemniejszym - jedyne, czego należy się wystrzegać to bardzo jaskrawe kolory. W koralu odnajdą się blondynki, brunetki a nawet rude i służy on dość dobrze cienkim ustom. Jedynie żółto-oliwkowa karnacja powinna się wszystkich wariantów zbliżonych do różu wystrzegać jak ognia.

Przykłady:
Maybelline Color Sensational Lipstick, Pink Petal
Max Factor Lipstick, Angel Pink

 

Pomarańczowe

Wydają się być najbardziej wyraźnym akcentem wiosenno-letnich ust. Pokazały się już w zeszłym roku i nadal zachwycają w miarę jak coraz więcej gwiazd eksperymentuje ze szminkami w kolorach pomarańczy. Może być to ceglasty, może być morelowy, może wreszcie być wyraźny, fluorescencyjny oranż.

Ten odcień najlepiej wygląda na cerze złotej i oliwkowej, dlatego, jeśli jesteś zbyt blada warto skorygować twarz bronzerem. Blondynki i brunetki powinny bawić się w pomarańcz, jeśli mają ciepłe odcienie włosów, rude panie mogę tym razem powiedzieć „pas”. Mały trik dla próbujących i niezadowolonych - pomarańczowa pomadka jest łatwiejsza do noszenia, gdy zmieszasz ją lekko z czerwienią.
Przykłady:
MAC Morange Lipstick
Yves Saint Laurent PureLipstick, No.21 Orange Sari