makijaż wiosna lato 2023 fot. ImaxTree/ AgencjaFree

Modny makijaż wiosna-lato 2023: 8 trendów z wybiegów, które przejmą kontrolę

Słodko zaróżowione policzki, neonowe powieki, usta w kolorze soczystej pomarańczy i malinowego sorbetu, make-up no make-up, ultra zroszona skóra — to tylko część gorących trendów w makijażu, które przejmą kontrolę w sezonie wiosna-lato 2023. Zrób więc porządki w swojej kosmetyczce, aby odśwież swój look i celebrować cieplejsze miesiące w najlepszym stylu.
/ 18.05.2023 05:09
makijaż wiosna lato 2023 fot. ImaxTree/ AgencjaFree

Nowy sezon oznacza nowe trendy w makijażu. Przygotuj się teraz na mnóstwo koloru, zabawy i fantazji. Od neonowych i metalicznych cieni do powiek, po graficzne kreski na oku, przydymione, mroczne spojrzenie i usta w soczystych kolorach — możesz teraz naprawdę wszystko. Niektóre z nich są proste do odtworzenia, inne wymagają obejrzenia samouczków, ale zaufaj — efekt jest wart wysiłku.

Jeśli jesteś minimalistką w makijażu i trzymasz się z dala od odważnych kolorów, na fali będzie też naturalny wygląd (make-up no make-up). 

Przewiń w dół i odkryj największe trendy makijażu na sezon wiosna-lato 2023, które zdominowały wybiegi, i które warto wypróbować.

Spis treści:

  1. Zaróżowione policzki 
  2. Kolorowe cienie do powiek 
  3. Metaliczne cienie do powiek 
  4. Dewy skin 
  5. Make-up no make-up
  6. Czerwone i pomarańczowe usta
  7. Graficzne kreski 
  8. Przydymione oko 

Modny makijaż wiosna-lato 2023: zaróżowione policzki 

W sezonie wiosna-lato 2023 zostajemy przy różu. Zarumienione policzki wyglądają świeżo, słodko, niewinnie i odejmują lat.

Jak i gdzie nakładać róż na policzki?

makijaż wiosna lato 2023

fot. ImaxTree/ AgencjaFree

Modny makijaż wiosna-lato 2023: kolorowe cienie do powiek 

Niebieskie, pomarańczowe, czerwone, różowe — kolorowe cienie będą teraz w centrum uwagi. Możesz zdecydować na odważny look, miksując kolory i wykraczając poza powiekę lub grać bezpiecznie i dodać mocny akcent tylko w kąciku.

makijaż wiosna lato 2023fot. ImaxTree/ AgencjaFree

Modny makijaż wiosna-lato 2023: metaliczne cienie do powiek 

Jeśli nie kolor, to błysk. Dużo błysku. Metaliczne i brokatowe cienie do powiek mają teraz swoje 5 minut. Pięknie będą się mienić w słońcu. Na co dzień noś je solo, na wieczorne wyjścia uzupełniaj czarną kreską. 

makijaż wiosna lato 2023fot. ImaxTree/ AgencjaFree

Modny makijaż wiosna-lato 2023: dewy skin 

W tym sezonie chodzi też o zroszoną skórę („dewy skin”). Aby osiągnąć taki świetlisty efekt, zainwestuj w dobry krem nawilżający, serum i rozświetlacz w płynie.

makijaż wiosna lato 2023fot. ImaxTree/ AgencjaFree

Modny makijaż wiosna-lato 2023: make-up no make-up

Dobra wiadomość dla minimalistek — makijaż w stylu "make-up no make-up" też będzie bardzo pożądany. Wygląda niezwykle lekko i świeżo.

makijaż wiosna lato 2023fot. ImaxTree/ AgencjaFree

Modny makijaż wiosna-lato 2023: pomarańczowe i czerwone usta 

Kolejny silny w trend w makijażu na wiosnę i lato 2023? Usta w kolorze soczystej pomarańczy i malinowego sorbetu. Zamiast matowej szminki, możesz wybrać owocowe olejki, które nie tylko delikatnie zabarwią  wargi, ale też pozostawią apetyczną, lśniącą poświatę.

makijaż wiosna lato 2023fot. ImaxTree/ AgencjaFree

Modny makijaż wiosna-lato 2023: graficzne kreski 

Eyeliner to podstawowy kosmetyk na wiosnę i lato 2023. Zapomnij jednak o klasycznej jaskółce — jej miejsce zajmują teraz efektowne, graficzne kreski.

„Finger eyeliner”: najprostszy sposób na idealną jaskółkę. Hit na TikToku

makijaż wiosna lato 2023fot. ImaxTree/ AgencjaFree

Modny makijaż wiosna-lato 2023: przydymione oko 

Smoky eye, (przydymione oko) to ponadczasowy trend, który zawsze świetnie wygląda. Na sezon wiosna-lato 2023 wizażyści lansują cieplejsze podejście — w odcieniach brązu

makijaż wiosna lato 2023fot. ImaxTree/ AgencjaFree

Czytaj także:
Cherry coke lips: ten apetyczny kolor ust jest hitem na wiosnę i lato 2023. Jak go uzyskać?
Cloud skin: najpopularniejszy trend urodowy na wiosnę 2023. Na czym polega?