Modny makijaż naturalny - krok po kroku

Jak wykonać modny i ponadczasowy makijaż naturalny? Bardzo prosto. Wystarczy, że przeczytasz porady makijażystki Kamili Wiedeńskiej-Strzelczyk, która poprowadzi cię krok po kroku!
/ 25.06.2018 13:41

1. Oczyść twarz z wszelkich zanieczyszczeń.

2. Nałóż krem w okolice oczu ruchem wklepującym, następnie rozgrzewając go w dłoniach, rozprowadź po całej twarzy. Nie zapomnij o nałożeniu również na szyję i dekolt.

3. Fluid. Po rozgrzaniu go w dłoniach nakładaj na całą twarz. Odcień fluidu musi być idealnie dopasowany do koloru skóry szyi.

Zobacz też: Makijaż w stylu pin-up girl - krok po kroku

Makijaż naturalny

Makijaż naturalny to hit sezonu! W dodatku sprawdzi się niemal w każdej sytuacji i będzie odpowiedni dla każdej kobiety /fot. Arek Wiedeński

Zobacz też: Makijaż w stylu pin-up girl - krok po kroku

4. Korektor o konsystencji płynnej. Nakładaj go ruchem wklepującym: pod oczy, w kąciki zewnętrzne i wewnętrzne oka, okolice płatków nosa oraz na część środkową brody i czoła. Korektor musi być o dwa tony jaśniejszy od fluidu.

5. Puder sypki. Nakładaj go pędzelkiem do pudru na całą twarz, zaczynając od oczu, a kończąc na szyi.

Makijaż naturalny

Jasny brązowy cień nakładamy na całą powiekę, ciemny w załamaniu oka i cieniujemy /fot. Arek Wiedeński

Zobacz też: Makijaż drapieżnej kotki - krok po kroku

6. Cienie. Jasny satynowy brąz i o ton ciemniejszy - te dwa odcienie idealnie pasują do każdego typu cery. Jasny cień nakładaj na całą powiekę, natomiast ciemny w załamania oka (tworząc tzw. banan). Pamiętaj, że cienie są w kolorystyce jasnych brązów – jeśli nałożysz ciemne, makijaż nie będzie wyglądał naturalnie.

7. Róż. Aplikuj w odcieniu naturalnego jasnego brązu (może mieć delikatne złote drobinki), nakładaj w kształcie trójkąta pod kością policzkową i cieniuj w kierunku policzka.

8. Tuszowanie rzęs. Żeby makijaż wyglądał naturalnie, używaj czarnego tuszu wydłużającego i rozczesuj rzęsy grzebykiem - dolne również delikatnie tuszuj czarnym.

Makijaż naturalny

Róż nakładamy pod kością policzkową i cieniujemy w kierunku policzka /fot. Arek Wiedeński

Zobacz też: Makijaż w kolorach lata - krok po kroku

9. Pomadka. Nakładaj na usta jasny beż, odciśnij w chusteczkę higieniczną i ponownie nakładaj pomadkę, tym razem już bez odciskania.

10. Biała kredka. Nakładaj ją w środku oka wzdłuż dolnej linii rzęs.

Pamiętaj, że makijaż naturalny charakteryzuje się kolorami ziemi. Cienie, róż, pomadka są monochromatyczne.

"Lekcja makijażu dla każdej kobiety"

Artykuł jest fragmentem poradnika "Lekcja makijażu dla każdej kobiety" autorstwa Kamili Wiedeńskiej-Strzelczyk, Wydawnictwo G+J Książki, fot. Arek Wiedeński

Redakcja poleca

REKLAMA