Makijaże i fryzury na Festiwalu w Cannes 2012

Specjalnie dla Was gorąca relacja z festiwalowego Cannes...
/ 23.05.2012 07:37

Festiwal filmowy w Cannes to coś więcej niż święto kina – to wielki targ próżności, często oszałamiającej…
Jak co roku reporterzy z całego świata wyczekują wokół hotel i festiwalowych centrów na celebrities – tych wybitnych, tych kontrowersyjnych, tych pięknych. W Cannes pokazuje się bowiem nie tylko nowe dzieła sztuki filmowej, ale przede wszystkim kreacje, fryzury, makijaże, a nawet całe ciała. W tym roku jednym ze sponsorów imprezy jest francuska marka kosmetyczna L’Oreal i trudno się dziwić, że jej ambasadorki błyszczą na czerwonych dywanach szczególnie uroczo.

Gwiazdy L’Oreal

Piękni w CannesL’Oreal

Freida Pinto, Eva Longoria i chińska aktorka Fan Bingbing z dumą prezentują aksamitny puder, precyzyjny czarny eyeliner i pogrubiającą mascarę L’Oreal. Królują mocno zaakcentowane oczy i bliskie ideału rozświetlone cery (opalenizna wciąż jest niezdrowa więc niepiękna!). Fan Bingbing dodatkowo olśniła publiczność żywo-pomarańczową pomadką, która idealnie podkreśla azjatycką porcelanową skórę i z czernią tuszu stworzyła prostą acz luksusową elegancję.

Ci włochaci mężczyźni!

Piękni w Cannesprphotos.com

Nie wiadomo, czy świat przesycił się już falą metroseksualizmu , ale 65 rocznik festiwalu w Cannes pokazał nam mężczyzn w stylu zdecydowanie macho – nie gładkich i wymuskanych, ale wręcz zarośniętych i dzikich. Pokaźnymi brodami popisali się Jason Clarke i Tom Hardy, zaś wąsa wyhodował nawet wygolony dotychczas Sean Penn. Krótkie męski fryzury też wydają się póki co passe…

Najpiękniejsze fryzury

Piękni w CannesPiękni w Canneszimbio.com

Francuskie kobiety postawiły na klasykę wielkich gali, czyli stylowe upięcia. Marion Cotillard pokazała się z imponującym, kulistym kokiem owiniętym biżuteryjną ozdobą do włosów robiąc wrażenie wręcz arystokratyczne. Z kolei Marie Gilain postawiła na upięcie prostsze, którego jedyną ozdobą był zapleciony warkocz. Oba uczesania wspaniale eksponują szyję i twarz pasując najbardziej eleganckim kreacjom.

Piękni w CannesPiękni w Canneszimbio.com

Najbardziej seksowna obecnie rudowłosa gwiazda Hollywoodu czyli Jessica Chastain podbiła z kolei Francję uczesaniem bardziej sielskim. Z długich rozpuszczonych włosów wybrano jedynie boczne pasma i skręcając wokół własnej osi uroczo spięto je z tyłu wykańczając całość małym biżuteryjnym kwiatkiem. Dziewczęce i bardzo wdzięczne!

 Piękni w CannesPiękni w Canneszimbio.com

Na asymetrię postawiły z kolei Diane Kruger oraz Lana Del Rey. Ta pierwsza włosy spięte miała luźno u góry w kształcie łuków, a następnie delikatnie przełożone przez jedno ramię. Zwróćcie uwagę na wciąż modne odrosty, którymi pochwalić się można nawet na wielkiej gali. Charyzmatyczna Lana swe kasztanowe włosy pozwoliła skręcić w kaskadę ścisłych loków, spływających obficie po jednej stronie szyi.

Ach te modelki!

Piękni w CannesPiękni w Canneszimbio.com

Nie sposób pisać o festiwalowej urodzie nie wspominając modelek, które co prawda flimów nie prezentują, ale rozświetlają dywany swoim urokiem. W tym roku szczególną furorę zrobiły przepiękna Bianca Balti oraz Barbara Palvin pyszniąc się słodkimi ustami oraz intrygującymi kreskami wokół oczu.

Piękni w CannesPiękni w Canneszimbio.com

Ich koleżanki po fachu, Erin Wasson oraz nieco starsza Eva Herzigova wybrały raczej subtelny makijaż oka i fantazyjne fryzury – Erin jasnobrązowe loki zaczesała asymetrycznie na kształt morskiej fali, zaś Eva postawiła na lokowaną fryzurkę retro, do której niezbędna okazała się oczywiście czerwona pomadka.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/23.05.2012 09:31
Bianca Balti ma sliczna fryzure... :)