Makijaż w stylu pin-up

Na styl pin-up składały się krótkie szorty i wiązane w biuście koszule, loki przewiązane bandaną i wspaniały, kobiecy makijaż flirtującego wampa!
/ 13.08.2015 11:25

Retro uroda lat 50-tych ma w sobie wdzięk, do którego wciąż chcemy powracać – kobiecość, zalotność, seksapil bez wulgarności. Dziś dla Was lekcja makijażu w stylu pin-up, który nie wychodzi z mody!

Makijaż w stylu pin-up

Fot. Fotolia

Styl pin-up girls

Pin-up to styl dziewczyn z malowanych obrazków, które umilały życie mężczyznom w latach powojennych. Nie miały nic wspólnego z pornografią, ale ekscytowały i wprawiały zmysły w drżenie. Na styl pin-up składały się kolorowe sukienki z odpowiednim dekoltem i wąską talią, krótkie szorty i wiązane w biuście koszule, a także ścisłe loki przewiązane bandaną i ten wspaniały, kobiecy makijaż flirtującego wampa.

Makijaż pin-up

Makijaż a la pin-up to oczywiście czerwone soczyste usta – wybieramy albo prawdziwą, krwistą czerwień, albo odcienie maliny, czy fuksji. Unikamy subtelnych różów oraz ciemnych odcieni burgundu czy czekolady – wrażenie ma być świeże, radosne, wibrujące. Do tego dobieramy manicure w podobnym lub nieco różnym ale wciąż żywym odcieniu.

Powieki mają być kolorowe i wyraźne. Od nas zależy wybór intensywności cienia – możemy bawić się pół transparentnymi kolorami lub pokrywać mocnym pigmentem całą powiekę. W obu przypadkach kolor powinien być wyraźny, jaskrawy, pastelowy. Preferujemy niebieski, róż, zieleń, pomarańcz.

I wreszcie, nie ma makijażu pin-up’owego bez podkreślenia oka eyelinerem i wydłużającą mascarą. Chodzi o stworzenie wrażenie gęstych rzęs na górnej powiece, otwarcia oka oraz podniesienia go zalotnie do góry w zewnętrznym kąciku. Można też dokleić sobie kępki sztucznych rzęs.

Makijaż w stylu pin-up

Instruktaż krok po kroku:

1. Pin-up’owa cera wymaga doskonałości bo jest tłem dla przyciągających uwagę kolorów. Preferujemy jaśniejsze podkłady z elementem rozświetlenia i transparentne pudry. Oczy dokładnie korygujemy ukrywając wszystkie cienie.

2. Kredką lub matowym cieniem zaznaczamy brwi tak by były równe i wyraźne.

3. Jaśniejszym cieniem np. złotym lub różowym pokrywamy całą górną powiekę aż do brwi oraz lekko dolną linię rzęs. Ciemniejszym cieniem, np. intensywnym różem lub pomarańczą podkreślamy zagłębienie powieki oraz jej ruchomą część.

4. Czarnym eyelinerem rysujemy kreskę od wewnętrznego kącika oka do końca i wyciągamy ją zdecydowanie w kierunku skroni, prostą, zaostrzoną na końcu kreską. Alternatywnie można poza okiem linię lekko podkręcić.

5. Aplikujemy dwie warstwy mascary – to bardzo ważny element pin-upowego makijażu. Dla lepszego efektu można doczepić sztuczne rzęsy.

6. Dużym pędzlem nakładamy różowy lub morelowy róż na policzki uśmiechając się przy tym jak najpełniej i kolorując wyróżnioną uśmiechem część policzków.

7. Czerwoną konturówką obrysowujemy usta a następnie wypełniamy czerwoną pomadką o wysokim połysku. Pędzelkiem dokładnie rozcieramy konturówkę w kierunku warg, tak aby stopiła się ze szminką. Dodatkow warstwa błyszczyka mile widziana!

Zobacz też: Codzienne smoky eye w... 4 minuty!

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA