Makijaż w 5 minut

Ciągły brak czasu wcale nie usprawiedliwia braku makijażu. Aby świetnie wyglądać, wystarczy dosłownie 5 minut. Przeczytaj, jak to zrobić i zobacz, które kosmetyki ci w tym pomogą.
/ 03.02.2010 18:16

Makijaż w 5 minut, czyli jak świetnie wyglądać w pracy

Jeśli skóra jest dobrze nawilżona, możesz przystąpić do nakładania podkładu.
Ogranicz się do miejsc, które wymagają niewielkiej korekty. Nie ma sensu malować całej twarzy, jeśli masz ładną karnację. Możesz zrezygnować z podkładu na rzecz lekkiego pudru lub kremu tonującego, który dodatkowo zastąpi krem na dzień. Dobrze sprawdzają się też kompakty, które stosuje się zarówno na mokro, jak i na sucho jako puder. 

Zamiast klasycznego różu nałóż puder brązujący, najwięcej na kości policzkowe, a resztę równomiernie, ale leciutko, nanieś na resztę twarzy. To kosmetyk wielozadaniowy: podkreśli policzki, ożywi koloryt cery oraz zapobiegnie świeceniu się skóry w problematycznych miejscach.

Solidnie wytuszowane rzęsy (minimum dwa razy) podkreślą spojrzenie i otworzą oko. Nie musisz dodatkowo używać cieni, bo wyraziste rzęsy wystarczą za cały naturalny makijaż. Wybieraj maskary wielofunkcyjne: jednocześnie podkręcające i wydłużające rzęsy, a zobaczysz, że używanie zalotki stanie się zbędne.

Usta wydadzą się pełniejsze i bardziej apetyczne, jeśli podkreślisz je błyszczykiem. Polecamy błyszczyk Dior Addict Lip Glow, który nie tylko pielęgnuje, ale także podkreśla kolor ust, dostosowując się do nich jak kameleon.
Tagi: makijaż