Makijaż ust – jak go wykonać?

Jak powstaje drugi pierwotny nowotwór jamy ustnej? /fot. Fotolia
Jak przygotować usta do nakładania makijażu, tak, żeby był trwały i ładnie się prezentował? Czego unikać a na co szczególnie zwrócić uwagę, żeby makijaż wyglądał naturalnie?
/ 21.04.2011 11:53
Jak powstaje drugi pierwotny nowotwór jamy ustnej? /fot. Fotolia

Kształt ust można poprawić dzięki umiejętnemu makijażowi. Należy tylko dobrać odpowiednią pomadkę i konturówkę, zaopatrzyć się w pędzelek i trochę poćwiczyć. Z czasem nabierze się wprawy i odpowiednio pomalowane usta będą przyciągać wzrok.

Zobacz też: Czy można poprawić kształt i wielkość ust?

Przygotowanie do makijażu

Przed malowaniem należy wargi przygotować do makijażu, przecierając je tonikiem i nakładając na nie cienką warstewkę podkładu. Dzięki niemu usta staną się gładsze.

Korektor

Do korygującej zmiany kształtu służy tzw. korektor kryjący, który nanosi się nie tylko na usta, ale również na ich obrzeża, poza konturem. Potem należy lekko przypudrować wargi.

Zobacz też: Podkład i korektor - w czym mogą pomóc?

Konturówka

Kolor konturówki musi być odpowiednio dobrany do koloru szminki. Zbyt wielka różnica między nimi wywoła wrażenie, że sztuka makijażu jest pani obca.
Najpierw należy obrysować konturówką górną wargę, rozpoczynając od środka ust i ciągnąć linię ciągłą w kierunku kącików. Dolną wargę podkreśla się odwrotnie – od kącików do środka.

Szminka

Środek ust wypełnia się następnie szminką, nanosząc ją najlepiej specjalnym pędzelkiem o zaokrąglonych końcach. Nadmiar pomadki usuwa się przyciskając do ust chusteczkę higieniczną.

Wieczorem należy dokładnie zmyć resztki szminki. Warto też raz w tygodniu „zafundować” ustom maseczkę z miodu. Na noc – posmarować można usta nawilżającą pomadką.

Fragment pochodzi z książki „Bądź piękną po czterdziestce” autorstwa Grażyny Łoś, wydawnictwo Printex. Tytuł, lead i śródtytuły są dziełem redakcji.

Redakcja poleca

REKLAMA