Makijaż oczu 2018 - cienie do powiek, którymi go wykonasz

W tym roku fiolet rządzi. Warto go mieć nie tylko wśród swoich ubrań. Nie może go zabraknąć również w twoim makijażu.
Joanna Futkowska / 26.05.2018 04:31

Fiolet w makijażu to kolor niełatwy. Trzeba pewnej wiedzy, by sobie z nim poradzić. Jak to zrobić? Radzi Kamila Samselska, Malu Malu makeup room.

5 najważniejszych trendów w makijażu na 2018 rok

Fiolet to kolor dla wszystkich!

Choć nie każdy jego odcień. Najbardziej neutralne są oberżyna i ciemna śliwka. Można śmiało ich używać w każdym wieku, bez obawy, że dodadzą lat. Bardziej wymagające są jaśniejsze odcienie fioletu: wrzos, lila i elektryzujący ultrafiolet – bo w pewnym wieku mogą postarzać.

Jak dobrać kolor cieni do koloru oczu?

Oczom jasnym intensywności dodadzą ciemniejsze odcienie śliwki i oberżyny. Przy ciemnych tęczówkach spojrzenie rozjaśni delikatny kolor lila, natomiast intensywności doda oberżyna.

  • Przy szaroniebieskich oczach sprawdzą się ciemniejsze odcienie śliwki, jaśniejsza oberżyna, wrzos.
  • Błękitny kolor ładnie podkreśli jasny lila lub nasycona śliwka.
  • Dla zielonych tęczówek doskonałe tło stworzą: neonowy fiolet, oberżyna, jasny fiolet.
  • Oczy brązowe rozjaśnią delikatne odcienie lila, a intensywność ich koloru podkreśli kolor ciemnej śliwki.

Mat czy połysk?

Coraz modniejsze stają się satyna, perła i brokaty. Ale uwaga! Nie polecamy ich paniom dojrzałym, bo podkreśla zamrszczki i nierówności na powiekach. Dla nich najlepsze będą cienie matowe.

Jeśli nie cienie, to przynajmniej kreska...

Nie lubisz intensywnego makijażu? Mocny, fioletowy make-up zostaw sobie na specjalne okazje. Na co dzień możesz wprowadzić ten kolor do makijażu w postaci kreski. Możesz narysować ją na górnej powiece, na linii rzęs, cieniem (cienkim ukośnym pędzelkiem) lub kredką i lekko rozetrzeć.

Kreskę możesz też namalować (i rozetrzeć) na dolnej powiece tak, by wtapiała się w rzesy. Uwaga! Rób to tylko wtedy, gdy oczy są wypoczęte lub skóra powiek jest dobrze przygotowana korektorem rozświetlającym. W przeciwnym razie oczy będą wyglądały jak podkrążone.

Z kreską możesz też trochę poszaleć. Modne są awangardowe, trochę szalone jej wersje. Na topie jest też kreska prosta, geometryczna.

Więcej kosmetycznych nowości

Jak dbać o świeży tatuaż? Kilka praktycznych rad!
Bez perfekcyjnie zrobionych paznokci nie wyjdziesz domu? Może warto zainwestować w to urządzenie?