Makijaż na Sylwestra

Przedstawiamy Wam trzy absolutnie szałowe, niezwykłe i gorące propozycje makijażu na ostatnią, ale najgłośniejszą noc tego roku….
/ 28.12.2012 09:03

Przedstawiamy Wam trzy absolutnie szałowe, niezwykłe i gorące propozycje makijażu na ostatnią, ale najgłośniejszą noc tego roku….

W zależności od tego jaka w tobie dusza gra i jaką kreację wybrałaś na Sylwestra możesz wybrać spomiędzy wizażu klasycznego, modernistycznego i kabaretowego…

Propozycja klasyczna

Makijaż na Sylwestra

Fot.Jason Wu, MAC

Nie może pomylić się kobieta, która postawi na klasykę : czerwone usta i eyeliner zawsze będą sprawiać, że męskie serca biją szybciej i pasują naprawdę do każdej kreacji – od małej czarnej po kolorową ekstrawagancję. Złoto na powiekach dodaje temu wizerunkowi elegancji, luksusu oraz świeżości, która potrzebna jest zwłaszcza nad ranem.

Instrukcja:

1. Beżowym różem wypełniasz ruchomą część górnej powieki aż do zagłębienia i dokładnie rozcierasz w kierunku brwi. Na wierzchu rozprowadzasz złoty pigment.

2. Czarnym eyelinerem podkreślasz górną linię rzęs. Rzęsy tuszujesz wydłużającą mascarą i podkręcasz na zalotkę.

3. Brwi wypełniasz brązową kredką.

4. Usta obrysowujesz dwiema kredkami – w kolorze wina oraz wiśni i rozcierasz linie. Wargi wypełniasz bogatą w pigment czerwoną pomadką o chłodnym tonie. Na wierzchu możesz rozetrzeć jeszcze trochę pomarańczowego pigment.

5. Kości policzkowe podkreślasz beżowym różem aby nadać im konturu, zaś ponad nimi aplikujesz odrobinę sypkiego srebrzystego pudru.

 

Propozycja modernistyczna

Makijaż na Sylwestra

Fot. Jean Pierre Braganza, MAC

Prawdziwa gratka dla kobiet nie lubiących konwencji, nadmiaru kolorów i typowego obrysowywanie oka ale jednocześnie chcących wyróżniać spośród tłumów nawet w zgrzebnym worku. Twoim atutem jest tutaj siła koloru – elektryzujący niebieski nada twojemu spojrzeniu lodowatego seksapilu.

Instrukcja:

1. Twarz przygotowujesz przy użyciu primera a następnie aplikujesz nawilżający podkład mineralny, który nada ci świeżego wyglądu.

2. Niebieskim cieniem sypkim, najlepiej zmieszanym z odrobiną bieli, malujesz falę zaczynającą się w połowie górnej powieki i biegnącą aż do zewnętrznego kącika a następnie wyginającą się w górę ku skroni.

3. Tym samym niebieskim zaznaczasz linię od wewnętrznej połowy dolnej powieki, wzdłuż rzęs aż do skrzydełek nosa. Oba niebieskie fragmenty powinny leżeć na jednej linii przecinającej skośnie źrenicę.

4. Czarną kredką obrysowujesz kontury niebieskiego kształtu oraz zaznaczasz linie rzęs na obu powiekach.

5. Pomadką w neutralnym kolorze wypełniasz usta.

 

Propozycja kabaretowa

Makijaż na Sylwestra

Fot. Dior, Pat McGrath

I wreszcie coś dla miłośniczek brazylijskiego karnawału, totalnego szaleństwa i feerii barw. Jeśli twoja kreacja będzie skrzyć się kolorami, jeśli kochasz biżuterię i kryształki Swarovskiego to na pewno nie zawahasz się przed makijażem prosto od Diora!

Instrukcja:

1. Twarz pokrywasz dokładnie jasnym podkładem rozświetlającym nie zapominając także o ustach.

2. Brwi układasz na żel i w razie potrzeby wypełniasz kredką – łuki mają być mocne i graficzne.

3. W zależności od kreacji wybierasz pigment do powiek w odcieniu groszkowej zieleni, różu lub niebieskiego i aplikujesz bogato na całą górną powiekę aż pod łuk brwiowy. Cień powinien kończyć się falą nad zewnętrznym kącikiem oka i okalać wewnętrzny podkreślając również kawałek dolnej powieki.

4. Za pomocą kosmetycznego kleju nanosisz kryształki o kolorze kontrastującym z wybranym cieniem na całą górną powiekę.

5. Usta podkreślasz lekko błyszczykiem.