Makijaż dla 30-latek

Nie wszystkie trendy pasują kobietom po 30-tce, bo twarz zdradza już zwykle pierwsze oznaki zmęczenia. Z drugiej strony, wciąż nie ma powodu aby nie zaszaleć...

Nie wszystkie trendy pasują kobietom po 30-tce, bo twarz zdradza już zwykle pierwsze oznaki zmęczenia. Z drugiej strony, wciąż nie ma powodu aby nie zaszaleć...

30 lat to piękny wiek kobiety – wie ona już czego chce, jest pewna siebie, umie sięgać po swoje. Z seksapilem jej do twarzy, z mocniejszym makijażem także, ale jako że cera nie jest już tak świeża jak u dwudziestolatki a i styl jest zwykle mniej szalony, odradza się grunge’owe nonszalancji jak i kolorowego przedobrzenia. Oto garść makijaży pasujących idealnie kobiecie po 30-tce:

Kolor

Makijaż dla 30-latek

Trzydzieści lat na karku to nie powód aby bać się nawet bardzo wyraźnego koloru. Przede wszystkim naszym atutem powinny być teraz wyraźne usta, które młodszym kobietom tak bardzo nie pasują. Klasyczna czerwień jest uosobieniem pewnej siebie dojrzałości, a atrakcyjnie wyglądają także mocne jej odcienie – burgund, fuksja, cegła i malina.
Wyraźne, wręcz neonowe cienie na powiekach stosujemy ale oszczędnie. Idealnym wyjściem jest tutaj barwna kreska na górnej powiece lub pomalowanie wyłączniej ruchomej partii powieki. Resztę twarzy można już pozostawić całkowicie neutralną i zmatowioną.

Eyeliner

Makijaż dla 30-latek

Nie ma chyba lepszego wieku na zabawy z eyelinerem, który jest wszak kosmetykiem dla dorosłych, ale może też postarzać, dlatego nie poleca się go paniom po 50-tce. W zależności od okazji możemy zabawić się mocną kreską modnie wywiniętą w kąciku na kształt kociego oka lub po prostu podkreślić kształt subtelną linią – cieniutką na dolnej powiece i nieco grubszą na górnej.
Warto pamiętać, że w tym wieku nasze oczy już zwykle potrzebują nieco mocniejszej oprawy, bez której możemy po prostu wyglądać mdło i niewyraźnie.

Smoky eye

Makijaż dla 30-latek

Wreszcie, nie ma lepszego wieku na noszenie słynnego "smoky eye" niż czwarta dekada życia. Eleganckie, seksowne, poważne wspaniale pasuje kobiecie biznesu, modnej mamie i zmysłowej żonie. Do wyboru jest tradycyjna czarno-szara wersja, która niezwykle mocno podkreśla oko i może trochę postarzać lub modna tego roku brązowa odmiana, która rozświetla cerę i czyni spojrzenie cieplejszym.
W obu przypadkach pamiętajmy aby wewnętrzne kąciki oka rozjaśnić białym, srebrnym lub złotym perłowym cieniem, który pomoże zachować świeżość i młodość.

Na fotografiach makijaż Gianfranco Ferre, Dolce&Gabbana, Chloe, Hermes oraz Derek Lam

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)