Lekcja urody z Marleną Dietrich

Kto nie słyszał o jej oryginalnym stylu? Stworzyła image, będący połączeniem elementów mody damskiej i męskiej. W latach 20-tych i 30-tych uznawana była za największą ikonę. Stylizacja a'la Marlena Dietrich doskonale pasuje do kobiet ceniących sobie ponadczasową klasykę.
Marta Kosakowska / 16.03.2011 07:25

Kto nie słyszał o jej oryginalnym stylu? Stworzyła image, będący połączeniem elementów mody damskiej i męskiej. W latach 20-tych i 30-tych uznawana była za największą ikonę. Stylizacja a'la Marlena Dietrich doskonale pasuje do kobiet ceniących sobie ponadczasową klasykę.

Dziś powiedzielibyśmy o niej „trendsetterka”, bo to ona jako pierwsza założyła męski garnitur i nosiła go z gracją godną hollywodzkiej gwiazdy. Styl przez nią stworzony opiera się na pewnej zabawie konwencją oraz przenikaniu się mody dedykowanej obu płciom.

 

Makijaż w stylu Marleny Dietrich

Make up w wykonaniu czarującej Marleny można opisać jednym słowem, które zresztą doskonale oddaje całość jej image'u – klasyka. Jej charakterystyczna twarz nie potrzebowała zbyt wielu kosmetyków, by błyszczeć. Unikatowy rys nadawały jej cieniutkie brwi oraz charakterystyczne lodowate spojrzenie. Choć dzisiaj przesadnie wydepilowane brwi nie są już modne, warto pamiętać, że ich odpowiedni kształt ma istotne znaczenie dla wyglądu całej twarzy. Aby upodobnić się do Marleny Dietrich należy użyć jasnego podkładu, kości policzkowe musnąć jasnoróżowym różem oraz mocno wytuszować górne rzęsy, a na usta nałożyć ciemnoczerwoną, matową pomadkę. Niemiecka piękność często dodawała swojej twarzy pikanterii domalowując czarną kredką pieprzyk pod prawym okiem.

 

Fryzura w stylu Marleny Dietrich

Klasyczny makijaż dopełniała równie ponadczasowa i nieśmiertelna fryzura: blond fale. W wykonaniu Marleny Dietrich zawsze miękko opadające wokół twarzy, zaczesane na jeden bok lub z przedziałkiem na środku głowy. Podobny efekt można uzyskać nawijając włosy na grube wałki lub układając je na lokówkę o szerokiej głowicy, uprzednio nałożywszy na nie piankę zwiększającą objętość włosów. Do tego przedziałek na boku i nieco produktu do stylizacji wygładzającego włosy u nasady. Prosto, klasycznie i zawsze pięknie.

 

Styl Marleny Dietrich

Stylizacja a'la Marlena Dietrich cechuje się pewnego rodzaju androgynicznością, przenikaniem się elementów mody damskiej i męskiej. Doskonale będą się w niej czuły panie, które stronią od wielokolorowych strojów i fikuśnych fasonów. Stonowany i niezwykle elegancki strój sztandarowy Dietrich to prosty męski garnitur i cylinder, ale równie pięknie wyglądała w kobiecych sukniach. Decydując się na styl z męską nutą w tle, warto pamiętać o kobiecych dodatkach, np. biżuterii, która przełamie pierwiastek męski w naszym stroju. Ten klasyczny, oszczędny i stonowany styl nigdy nie wychodzi z mody oraz sprawdza się na wiele okazji.

Fot. fanpop.com

 

Gwiazdy jako Marlena Dietrich

Choć stylizacja na Marlenę Dietrich nie należy do tak oczywistych jak wcielanie się w image Marilyn Monroe, jej styl, mniej lub bardziej bezpośrednio, nadal jest chętnie wcielany w życie. W sesjach, do których inspiracją był wizerunek jednej z najbardziej znanych blondynek wszech czasów pozowały m.in. takie gwiazdy jak niemiecka top modleka Heidi Klum, chińska piosenkarka Li Bingbing oraz nasza rodaczka, Weronika Rosati. Trzeba przyznać, że jest to styl, w którym świetnie wyglądają kobiety o każdym typie urody.

Fot. Sukces, Vogue, City

Jeśli poszukujesz więcej inspiracji w kreowaniu się na Marlenę Dietrich, zajrzyj tutaj:

Karnawałowe stylizacje - Marlena Dietrich