Kształt brwi – sprawdź, jaki pasuje do twojej twarzy

Kształt brwi – sprawdź, jaki pasuje do twojej twarzy fot. ImaxTree/ AgencjaFree
Przekonaj się, jak łatwo wyznaczyć idealne łuki.
/ 12.01.2018 10:50
Kształt brwi – sprawdź, jaki pasuje do twojej twarzy fot. ImaxTree/ AgencjaFree

Modne są wyraźne, mocno zarysowane brwi. Powinny wyglądać naturalnie, ale warto je trochę podrasować, poprawić kształt, usunąć zakłócające ich linię zbędne włoski. Kształt brwi i ich długość powinny pasować do owalu twarzy.

Dopasowanie brwi do kształtu twarzy

Jak wybrać kształt brwi?

Przede wszystkim ustal jaką figurę geometryczną przypomina twoja twarz – wystarczy, że przypiszesz ją do jednego z trzech podstawowych kształtów: okręgu, kwadratu, trójkąta. W tym celu zaczesz wszystkie włosy gładko do tyłu i przyjrzyj się swojemu odbiciu w lustrze na wprost. Od tej oceny będzie zależał kształt brwi.

  • Twarz okrągła

Przyda się jej optyczne wydłużenie owalu. Da się to zrobić podkreślając załamanie łuku brwiowego (w miejscu, gdzie zaczynają się zwężać). Łuki nie powinny być zbyt cienkie i nie mogą przypominać kształtem półkoli – takie będą podkreślać okrągłości, zamiast je tuszować.

  • Twarz kwadratowa

Trzeba zrównoważyć ostre, nieco kanciaste rysy twarzy, aby dodać jej kobiecej łagodności. Podkreśl mocniej początek brwi, zwężając je mocno ku skroniom. Pamiętaj, że linia łuków nie może być zbyt długa.

  • Twarz trójkątna (i wydłużona)

Dość długie, proste i pełne łuki optycznie skrócą twarz. Staraj się zachować jak najbardziej naturalną linię brwi. Ich łuki nie mogą być zbyt wygięte – wyznacz linię zbliżoną do prostej. Tylko zewnętrzne końcówki mogą lekkim zakrzywieniem opadać.

Jak określić długość łuku brwi – krok po kroku

  1. Wyznacz początek łuku brwi.
  2. Przyłóż pionowo ołówek, tak aby połączył skrzydełko nosa z wewnętrznym kącikiem oka. Włoski znajdujące się przed tym punktem usuń pęsetą.
  3. Określ najwyższy punkt łuku.
  4. Trzymając ołówek przy skrzydełku nosa przesuń górną część ołówka na środek oka. Gdy popatrzysz na wprost powinien się znaleźć na wysokości zewnętrznej krawędzi tęczówki. W tym miejscu powinna zacząć się stopniowo zwężać. (Możesz zaznaczyć ten punkt kredką do brwi rysując punkt na skórze.)
  5. Ustal zewnętrzną krawędź brwi.
  6. Przesuń górną część ołówka jeszcze dalej, do zewnętrznego kącika oka – tak, aby połączył ten punkt z końcem brwi (jeśli naturalne brwi są krótsze, łuk trzeba będzie wydłużyć makijażem).

Regulacja brwi w salonie kosmetycznym to wydatek ok. 15-20 zł.

Polecamy więcej kosmetycznych porad!

Nie wyobrażamy sobie bez nich codziennego makijażu! Wybrałyśmy 9 najlepszych kredek do brwi
Regulacja, pielęgnacja i makijaż brwi
Kolejny DZIWNY trend zdobywa coraz większą popularność! Czy jesienią będziemy wszystkie miały kolorowe...
Hity redakcji na styczeń! Na co warto zwrócić uwagę w tym miesiącu?

Redakcja poleca

REKLAMA