Kremy z filtrem do twarzy - 10 polecanych produktów

Dzięki nim opóźnisz powstawania zmarszczek i nieestetycznych przebarwień. Zobacz, jakie kremy z wysokim filtrem polecamy.
Karolina Kalinowska / 15.06.2018 13:52

Wszyscy wiedzą, że należy używać kremów z filtrem, ale doskonale wiemy, jak to wygląda w praktyce. Używamy ich w czasie wakacji (i to nie zawsze), ale codzienne używanie kosmetyków tego typu zazwyczaj bagatelizujemy.

Nasze hity! 9 najlepszych kremów do twarzy i ciała z wysokim filtrem

Dlaczego warto używać kremów z filtrem?

Bardzo często zapominamy o zaleceniach lekarzy i używanie kosmetyków z filtrem traktujemy jako zbędny luksus. To niewybaczalny błąd! Takie postępowanie może mieć poważne konsekwencje w przyszłości. Przebarwienia, zmarszczki i rak skóry to tylko niektóre następstwa unikania kosmetyków z wysokim filtrem przeciwsłonecznym.

Kremy z filtrem to obecnie najskuteczniejsza metoda ochrony przed promieniowaniem UVA i UVB. Dlatego kosmetyki z filtrem minimum SPF30 powinny nam towarzyszyć każdego dnia.

Pomijając pozytywne działanie (jak dodawanie energii i produkcja witaminy D3), słońce ma też swoją ciemną stronę: poparzenia, zmarszczki czy przebarwienia, to efekt braku ochrony przed promieniowaniem UV. Po intensywnej ekspozycji na słońca skóra staje się poszarzała, wygląda na zmęczoną, a przebarwienia nie chcą zniknąć. Krem z wysokim filtrem stosowany codziennie to skuteczna ochrona skóry przed szkodliwym działaniem słońca. To powinna być podstawa pielęgnacji.

- mówi Agnieszka Zielińska, Skin Ekspert

 

Grab your sunglasses and sunscreen — here comes the sun! #Arbonne (Link in bio)

Post udostępniony przez Arbonne International (@arbonne)

Jaki krem do twarzy z filtrem wybrać?

Na początku trzeba zadać sobie pytanie, czym właściwie są filtry? To substancje chemiczne pochłaniające lub odbijające szkodliwe promieniowanie słoneczne. Obecnie stosuje się filtry chemiczne i fizyczne, zwane również mineralnymi. Ich wybór zależy od indywidualnych preferencji i upodobań.

Pewnie na co dzień unikasz kremów z wysokim filtrem, bo obawiasz się, że zostawią na twarzy białą, tłustą warstwę, która się nie wchłonie. Te czasy już dawno minęły! Kosmetyki nowej generacji mają lekkie konsystencje i praktycznie niczym nie różnią się od tradycyjnych kremów do twarzy.

Producenci poszli nawet o krok dalej! Oferują kosmetyki dostosowane do indywidualnych potrzeb skóry. Bez problemu znajdziesz preparaty do skóry tłustej, mieszanej, wrażliwej, z pierwszymi zmarszczkami i przebarwieniami.

Pewnie zadajesz sobie pytanie, po co używać kremów z wysokim filtrem na co dzień. Pamiętaj, że przebarwienia słoneczne i zmarszczki nie będą widoczne zaraz po ekspozycji na słońce. Zauważysz je dopiero za 15-20 lat, a wtedy będzie już za późno.

Na to, jak skóra będzie wyglądała w dojrzałym wieku, pracujesz przez całe życie. Jednym z najważniejszych elementów codziennej pielęgnacji powinno być używanie kremów z filtrem - nawet zimą i w pochmurne dni.

Więcej o kosmetykach do opalania: Kremy do twarzy nowej generacji! Chronią przed szkodliwym działaniem słońca i są idealne pod makijaż Wybór redakcji: 18 najlepszych kosmetyków do opalania

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (3)
/26.04.2018 15:07
Ze względu na moją jasną karnację wybieram najwyższy filtr z możliwych 50+spf. A krem do suchej i normalnej skóry marki Dermedic Sunbrella. Nie bieli, nie tłuści idealny pod makijaż i najwyższy filtr. Coś niesamowitego :D
/16.05.2017 14:57
Używam pod makijaż kremu nano one i szybko się wchłania. Nie zapycha, nawilża, jak dla mnie wszystko na plus. Chociaż nie jest łatwo znaleźć dobry krem, wiem, bo sama zmieniałam ze 20 razy zanim trafiłam taki, który mi odpowiada.
/14.05.2017 22:12
Kończyłam w jednej szkole kosmetologię, a teraz chciałabym się wybrać na wizaż i stylizację w Warszawie - jakby ktoś mógł podpowiedzieć gdzie, będę wdzięczna. Ale wracając do tematu - każda skóra jest inna - dziewczyny, to co jest dobre dla Was nie musi być dobre dla koleżanek itd. Zawsze zanim kupicie drogi krem, bierzcie próbki!