POLECAMY

Kremy do twarzy nowej generacji! Chronią przed szkodliwym działaniem słońca i są idealne pod makijaż

Dzięki nim opóźnicie powstawania zmarszczek i zapobiegniecie nieestetycznym przebarwieniom.

Wszyscy wiedzą, że należy używać kremów z filtrem, ale doskonale wiemy, jak to wygląda w praktyce. Używamy ich w czasie wakacji (i to nie zawsze), ale codzienne używanie kosmetyków tego typu zazwyczaj bagatelizujemy. A w mieście jesteśmy tak samo jesteśmy narażone na szkodliwe działanie promieni słonecznych.

Nie wiesz jak wybrać idealny krem do twarzy? Podpowiadamy!

Bardzo często zapominamy o zaleceniach lekarzy i używanie kosmetyków z filtrem traktujemy jako zbędny luksus. To niewybaczalny błąd! Takie postępowanie może mieć poważne konsekwencje w przyszłości. Przebarwienia, zmarszczki i rak skóry to tylko niektóre następstwa unikania kosmetyków z wysokim filtrem przeciwsłonecznym.

Kremy z filtrem to obecnie najskuteczniejsza metoda ochrony przed promieniowaniem UVA i UVB. Dlatego kosmetyki z filtrem min. SPF 30 powinny nam towarzyszyć każdego dnia.

Pomijając pozytywne działanie (jak dodawanie energii i produkcja witaminy D3), słońce ma też swoją ciemną stronę: poparzenia, zmarszczki czy przebarwienia, to efekt braku ochrony przed promieniowaniem UV. Po intensywnej ekspozycji na słońca skóra staje się poszarzała, wygląda na zmęczoną, a przebarwienia nie chcą zniknąć. Krem z wysokim filtrem stosowany codziennie to skuteczna ochrona skóry przed szkodliwym działaniem słońca. To powinna być podstawa pielęgnacji.

- mówi Agnieszka Zielińska, Skin Ekspert

 

Grab your sunglasses and sunscreen — here comes the sun! #Arbonne (Link in bio)

Post udostępniony przez Arbonne International (@arbonne)

Jaki krem do twarzy z filtrem wybrać?

Na początku trzeba zadać sobie pytanie, czym właściwie są filtry? To substancje chemiczne pochłaniające lub odbijające szkodliwe promieniowanie słoneczne. Obecnie stosuje się filtry chemiczne i fizyczne, zwane również mineralnymi. Ich wybór zależy od indywidualnych preferencji i upodobań.

Pewnie wiele z was unika kremów z wysokim filtrem na co dzień, bo obawia się, że zostawią na twarzy białą, tłustą warstwę, która się nie wchłonie. Te czasy już dawno minęły! Kosmetyki najnowszej generacji mają lekkie konsystencje i praktycznie niczym nie różnią się od tradycyjnych produktów.

Producenci poszli nawet o krok dalej! Oferują kosmetyki dostosowane do indywidualnych potrzeb skóry. Bez problemu znajdziecie preparaty do skóry tłustej, mieszanej, wrażliwej, z pierwszymi zmarszczkami i przebarwieniami.

Krem na przebarwienia powinna mieć w swojej kosmetyczce każda z nas!

 

Enjoy your #sunny day ! Thank you @therosieglow for this beautiful pic :) #LaRochePosay #Summer #Anthelios #Love

Post udostępniony przez La Roche-Posay (@larocheposay)

Pewnie zadajecie sobie pytanie, po co używać kremów z wysokim filtrem na co dzień. Pamiętajcie, że przebarwienia słoneczne i zmarszczki nie będą widoczne zaraz po ekspozycji na słońce. Zauważycie je dopiero za 15-20 lat, a wtedy będzie już za późno. Na to, jak skóra będzie wyglądała w dojrzałym wieku, pracujemy przez całe życie. Jednym z najważniejszych elementów codziennej pielęgnacji powinno być używanie kremów z filtrem - nawet zimą i w pochmurne dni.

Zauważyłaś u siebie pierwsze zmarszczki? Sprawdź, jak sobie z nimi radzić!

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (2)
/rok temu
Używam pod makijaż kremu nano one i szybko się wchłania. Nie zapycha, nawilża, jak dla mnie wszystko na plus. Chociaż nie jest łatwo znaleźć dobry krem, wiem, bo sama zmieniałam ze 20 razy zanim trafiłam taki, który mi odpowiada.
/rok temu
Kończyłam w jednej szkole kosmetologię, a teraz chciałabym się wybrać na wizaż i stylizację w Warszawie - jakby ktoś mógł podpowiedzieć gdzie, będę wdzięczna. Ale wracając do tematu - każda skóra jest inna - dziewczyny, to co jest dobre dla Was nie musi być dobre dla koleżanek itd. Zawsze zanim kupicie drogi krem, bierzcie próbki!