Jaki podkład zatuszuje defekty skórne?

Najważniejszą cechą podkładu lub korektora jest jego kolor i konsystencja. To, jaki wybierzemy podkład jest ściśle związane ze zmianami skórnymi, które chcemy ukryć.
/ 28.09.2010 11:10
Jaki podkład zatuszuje defekty skórne?

Przebarwienia: Idealnym sposobem ukrycia piegów jest użycie korektora lub podkładu o gęstej konsystencji i żółtawym odcieniu.

Zmarszczki: Stosujemy płynny podkład w kolorze jasnego beżu. Nadmiar podkładu należy usunąć dlatego, że po odparowaniu wody z kosmetyku uwidoczni to zmarszczki mimiczne i zmarszczki wokół oczu tzw. "kurze łapki". Nadmiar sypkiego pudru może wywołać podobny efekt.

Sińce pod oczami: Należy użyć płynnego korektora o jasno-seledynowej barwie. Następnie można nałożyć odrobinę podkładu o gęstej konsystencji. Powieki można przyprószyć sypkim pudrem. Zanim to zrobimy, należy zwrócić baczną uwagę na reakcję osoby, na której wykonywany jest makijaż. Może się okazać, że ma bardzo wrażliwe oczy lub nie toleruje jakiegoś składniku kosmetyku.

Zobacz także: Jak ukryć przemęczenie makijażem?

Krosty i zaskórniki: W pierwszej fazie robienia makijażu należy stosować zielony, naturalny lub cielisty korektor, który stosujemy punktowo (tylko w miejscu zmian). Następnie nakładamy fluid o gęstej konsystencji np. mus, a na koniec warto przyprószyć twarz sypkim pudrem w kolorze o ton jaśniejszym od naszej cery albo transparentnym.

Osoby o cerze trądzikowej nie powinny używać różu dlatego, że czerwono-różowy odcień podkreśli zaczerwienione miejsca.

Zobacz także: Jak sobie radzić z trądzikiem?

Cera o szarym, ziemistym kolorycie: Aby ją rozjaśnić wystarczy odrobina podkładu o różowym lub delikatnie brzoskwiniowym odcieniu.

Cera z widocznymi rozszerzonymi ujściami mieszków włosowych (tzw. pory): Najpierw stosujemy fluid o delikatnej konsystencji, następnie nakładami odrobinę sypkiego pudru. Nie stosujemy gęstego podkładu dlatego, że może to doprowadzić do zatykania porów.

Cera naczynkowa, widoczne "pajączki naczyniowe": W zatuszowaniu tego typu defektów pomoże nam mocno kryjący korektor o gęstej konsystencji w kolorze beżu lub z odcieniem zieleni. W przypadku bardzo widocznie poszerzonych naczynek krwionośnych, możemy zastosować kosmetyki o działaniu kamuflującym.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)