POLECAMY

Jakie kosmetyki do solarium?

Półki sklepowe uginają się pod ciężarem kosmetyków do opalania: przyspieszaczy, balsamów, kremów, olejków czy bronzerów. Który z nich najlepiej wybrać do opalania w solarium? Czy opalanie w solarium wymaga specjalnych preparatów, czy wystarczy dowolny kosmetyk przeciwsłoneczny?

Większość dermatologów odradza opalanie. Promieniowanie UVB, które wywołuje efekt opalenizny, powoduje późniejsze zaczerwienienie skóry, stan zapalny, powoduje płytkie uszkodzenia komórek naskórka, tkanki łącznej, DNA, RNA, białek komórkowych i błon komórkowych, co może doprowadzić do nowotworów skóry. Promieniowanie UVA wnika wgłąb skóry, niszcząc włókna elastyny i kolagenu, przyspieszając starzenie, osłabia odporność skóry, przyczynia się do zwiększenia ryzyka powstania nowotworów skóry. Zmiany powstałe w skórze na skutek promieniowania lamp solaryjnych są nieodwracalne.

Jeśli mimo to jesteś fanką sesji w solarium, powinnaś zastosować się do poniższych rad, by jak najskuteczniej chronić skórę.

Przed opalaniem w solarium

Podstawą pięknej opalenizny jest odpowiednie przygotowanie skóry do opalania. Przede wszystkim musisz zmyć makijaż, oczyścić twarz i dekolt. Zdjąć biżuterię i zegarek. Przed opalaniem nie używaj dezodorantów ani perfum. Załóż okulary ochronne na oczy.

Profesjonalne preparaty do opalania w solarium

W solarium twoja skóra jest poddawana cięższym warunkom niż na plaży, dlatego kosmetyk, którego użyjesz musi zapewnić maksymalną ochronę oraz odpowiednio zadbać o twoją skórę. Dlatego kosmetyk do opalania, który stosujesz na plaży jest nieodpowiedni w solarium.

Profesjonalne kosmetyki możesz kupić w każdym dobrym solarium. Dzięki nim nie tylko uzyskasz zdrową i trwałą opaleniznę, ale także utrzymasz swoją skórę w dobrej kondycji.

Specjalistyczny preparat przyspiesza proces opalania jednocześnie pielęgnując skórę. Sprawia, że opalenizna wygląda zdrowiej, jest ciemniejsza, szybciej widać efekty. Stosując solaryjne kosmetyki, wykorzystujesz 100% czasu opalania. Jeśli nie korzystasz z preparatu, skóra wykorzystuje tylko 40-60% efektywnego czasu opalania.

Dobierz indywidualnie kosmetyk do rodzaju karnacji, stopnia opalenia, intensywności sesji w solarium. Nakładaj je na ciało bezpośrednio przed opalaniem. Nie oszczędzaj preparatu, nałóż go obficie na newralgiczne miejsca, szczególnie na twarz, dekolt, piersi, kolana, łokcie.

Polecamy: Leki, po których nie wolno się opalać

Jeśli wcześniej byłaś u kosmetyczki, zapytaj, czy po danym zabiegu możesz iść opalać się w solarium.

Jeśli wystawiasz skórę na działanie lamp solaryjnych i nie używasz odpowiednich do tego kosmetyków, poważnie szkodzisz swojej skórze. Nadmiernie ją wysuszasz, co powoduje przedwczesne starzenie. Zawsze przed opalaniem w solarium użyj profesjonalnego kosmetyku, by zapobiec jej uszkodzeniu.

Kosmetyki plażowe nie nadają się do solarium

A preparaty solaryjne są nieodpowiednie na plażę. Po pierwsze nie zawierają filtrów UV, po drugie mają inne działanie. Kosmetyki plażowe mają opóźnić proces opalania i ochronić przed wpływem promieniowania i wolnymi rodnikami rozwijającymi się na skórze.

W solarium czas opalania jest znacznie krótszy, niż czas spędzony na plaży. Kosmetyki przeznaczone do solarium mają przyspieszyć opalanie, zawierają składniki brązujące, nawilżające, antyutleniające. Dzięki temu pobyt w solarium jest bezpieczniejszy.

Po opalaniu w solarium

Używaj kosmetyków przeznaczonych do skóry po opalaniu. Regenerują ją, nawilżają i łagodzą podrażnienia, przedłużają żywotność opalenizny. Wybieraj kosmetyki z aloesem i witaminą E. Taki preparat powinnaś używać codziennie.

Po powrocie z solarium nie wchodź od razu pod prysznic. Odczekaj co najmniej godzinę. Nie myj się zbyt ciepłą wodą.

Pamiętaj, żeby uzyskać ładną, złotobrązową opaleniznę i zachować ją jak najdłużej, twoja skóra musi być w bardzo dobrej kondycji.

Polecamy: Kojące balsamy po opalaniu - wybór

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (4)
/2 tygodnie temu
Kosmetyki do solarium są niezbędne dla mnie jeśli chcę być ładnie i równo opalona, a nie popalona jak solara :) dobre ceny mają na sklep.solariummalibu.pl - ktoś kupował od nich ?
/7 lat temu
Heh też chciałam o tym napisać, bo też się natknęłam na ten balsam. A po wypełnieniu ankiety mają przysłać też krem do rąk, więc czekam z niecierpliwością :) a balsam fajnie chłodzi i nawilża.
/7 lat temu
Ostatnio trafiłam w poznańskim solarium na balsam Panthe vera (chyba tak się pisze), każdy po opalaniu mógł się wysmarować i sprawdzić na sobie. Fajne, poręczne opakowanie z pompką, balsam ma konsystencję mleczka, szybko się wchłania i pozostawia przyjemnie schłodzoną skórę. Jak gdzieś znajdę ten balsam, to na pewno kupię.
POKAŻ KOMENTARZE (1)